Üniversiteler Arası Bölgesel Ligler Futbol Turnuvası  Başladı Üniversiteler Arası Bölgesel Ligler Futbol Turnuvası Başladı

CHP Erzincan Milletvekili  Mustafa Sarıgül,  Erzincan Cezaevi önünde yaptığı açıklamada, ‘ Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine toplumda bir af beklentisi var. Bu beklentiyi görmezden gelemeyiz’ dedi.

CHP Erzincan Milletvekili  Mustafa Sarıgül, Erzincan Cezaevi önünde basın açıklamasında bulundu. Sarıgül burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ‘ Siyasetçiler milletle devlet arasındaki köprülerdir. Toplumsal talep ve istekleri duymak ve duyurmak siyasetçinin görevidir. Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine toplumda bir af beklentisi var. Bu beklentiyi görmezden gelemeyiz.
"Bizim devletimiz, büyük devlettir, vicdanlı devlettir, şefkatli devlettir. 
Yaşanan ekonomik sıkıntılar, eşitsizlik ve haksızlıklar hatalara neden oldu.
Pandemi koşulları münasebetiyle hızlı yargılamalar oldu, gözden kaçan bazı konular oldu. Cezaevi koşulları, şu anda kapasitenin üzerinde.
Bütün siyasi partilere çağrım; af konusuna siyasi değil vicdani açıdan yaklaşalım ve kardeşlik hukuku için cumhuriyetin 100'üncü yılında hep birlikte büyük bir affa imza atalım.
Toplumsal barış için af konusunu Türkiye gündemine getiren bir siyasetçi olarak, 100’e yakın cezaevi önünden yaptığım gibi bugün de Can Erzincan’dan TBMM’ne ve tüm Türkiye’ye bir kez daha sesleniyorum:
Affet Türkiye diyorum.
Haksızlığa uğramışlar için affet…
Anaların hasretini dindirmek için affet…
Çocukları sevindirmek için affet…
CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ittifak ortaklarından ve parti içinden gelen eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi.
DEDİKODU SİYASETİNİ BIRAKIN
4 aydır CHP’yi konuşuyorlar. 4 aydır Ak Parti değirmenine su taşıyorlar. 
Kılıçdaroğlu’nu yıpratmak için 2018 seçimlerine, 2015 seçimlerine kadar indiler. 
O ne dedi? Bu ne dedi? Kime dedi? Niye dedi? Dedikodu siyaseti yapıyorlar.
Dikkatinizi çekerim: Kılıçdaroğlu asla kimseyi suçlamıyor. Kimseye Cevap vermiyor. Siyasi nezaketi elden bırakmıyor. 
Kılıçdaroğlu’nun söyleyeceği bir şey yok mu? Söyleyeceği çok şey var.  Ama ülkesini ve gelecek seçimleri düşünerek polemiklere girmiyor. 
Türkiye’de sanki her şey normalmiş, Türkiye bir İskandinav ülkesiymiş, tek yanlış olan Kılıçdaroğlu’nun aldığı kararlarmış gibi yorumlar yapılıyor.
Kılıçdaroğlu ne yaptıysa ülkemizi bu anormal sistemden çıkarmak için yaptı.
O ülkesini düşündü ama görüyorum ve anlıyorum ki bazıları siyasi ikbal peşindeymiş, bazıları partilerinin derdindeymiş. Bu da beni üzüyor.
Herkesi dedikodu siyasetini bırakmaya davet ediyorum’ dedi.