Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TOBAV’dan Rektör Levent’e Ziyaret

Yayınlanma:
ABONE OL
TOBAV’dan Rektör Levent’e Ziyaret

Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) Genel Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekibi “El ele Projesi” ile ilgili Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete TOBAV başkanı Yılmaz, “ El ele Projesi” hakkında bilgilendirme yaparak Rektör Levent’ den El ele projesi için destek istedi.

Yılmaz yaptığı bilgilendirmede, “El ele Projesi’ni yürütücüleri olarak sanatın birleştirici etkisine gönülden inandıklarını ve birbirimizi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan tüm renklerimizle birlikte yaşanılabilir bir dünya için sanatı önemsiyoruz ”dedi.

El ele projesi ile Fırat ve Dicle havzasında yer alan ve birçok medeniyete tanıklık etmiş olan Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de yerel sanat atölyeleri, sahne sanatları etkinlikleri ile gençlerin biraya geleceklerini ifade eden Yılmaz,  böylece projenin, kültürler ve inançlar arası etkileşimin gelişmesini ve pekiştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, sanata ve sanatçıya üniversite olarak her zaman destek verdiklerini belirterek, gençlerin böyle güzel projelerde yer almalarının önemine dikkat çekti. Rektör Levent, TOBAV Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı’nı projelerinden dolayı tebrik ederek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini illeti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler