Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tıp fakültesi öğrencilerinden tepki

Yayınlanma:
ABONE OL
Tıp fakültesi öğrencilerinden tepki

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktor ve hemşireleri, Sağlık Hizmetleri Personelleri , İsrail devletine tepki gösterdi.

7 Ekim 2023 tarihinde bu yana Filistin halkı üzerinde İsrail devletinin zulmü durmak bilmeyen düşmanlık, soykırım devam ederken vahşetin bugüne kadar ulaştığı korkunç sonuçlar insanlığa silinmeyen izler bıraktı. En son İsrail devleti 4 gün önce güvenli bölge olarak ilan edilen Refah bölgesinde Filistinlileri yakalayarak katletti.
Bu katliama soykırım ve vahşete dur diyerek seslerini ilk günden bugüne birleştiren Erzincanlı doktor ve tıp öğrencileri saldırıyı kınadı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktor ve hemşireleri, sağlık hizmetleri personelleri adına bir konuşma yapan Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Yunus Sağlamer şu ifadelere yer verdi: ‘Kıymetli üniversiteli kardeşlerim değerli hocalarım; bugün sadece, 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece “2371 BLOK” adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak katletti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kınamanın ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan meslektaşlarım Elbet bugünler de tarih olacak, bugünler de gelecekte anılacak. Bugünlere dönüp baktığında elinden geleni yapanların gönlü ferah olacak. Diğerlerinin ise ömrü vicdan hapishanelerinde geçecek. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu zulum karsisinda durmayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz hastanemizde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, her birimiz bulunduğumuz konumda elimizden geleni yaparak bu zulmün karşısında durmalıyız. Bu uğurda durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden çabalamalıyız. Bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyoniste ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz ve hastanemiz içerisinde bulunan, kantinlerde boykot ürünlerinin satılmasına engel olalım. Aynı zamanda biz doktorlar olarak da reçete ettiğimiz ilaçlar konusunda siyonist rejime destek veren firmalara karşı boykot mücadelemizi sürdürmeliyiz. Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için dertlenen insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç’in Filistin’i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün dunyayi saracak ve bütün devletler Filistin’i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz biliyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, şu an zulme uğrayanlar bugünün ve geleceğin galipleridir. İzzetli durusuyla zulme uğrayan halkların umudu olan Filistin’li kardeşlerimize selam olsun.’ Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com