Son zamanlarda tüm kullanıcılar threads nedir? nasıl kullanılır? Sorusunu araştırmaya başladı. Bağımsız özellikte bir uygulama olan, fakat instagram ile bağlantılı çalışan threads, tamamen metin tabanlı özellikte olan bir tür konuşma uygulamasıdır.

Bu uygulama aynı zamanda tüm kullanıcıların Instagram bilgilerini ve de platform kapsamında takip etmiş olduğu hesapları içe aktarmaktadır. Bu uygulama bütün dünya ile aynı zamanlamada ülkemiz genelinde de kullanıma sunuldu.

Threads Nedir?

Genel olarak tüm kullanıcıların metin, fotoğraf ya da video şeklinde olan gönderiler meydana getirmesine ve gönderileri beğenmesine ya da yorum yapmasına olanak tanıyan bir uygulamadır. Threads çok fazla özelliğe sahip, son derece eğlenceli ve kullanışlı bir uygulamadır.

Threads Özellikleri

Threads genel olarak çok farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler ise;

  • Threads, aynı zamanda 500 adet karaktere kadar gönderiler ya da güncellemeler yayımlamaktadır.
  • Kullanıcılar bu paltformda bağlantılar, fotoğraflar ve de 5 dakika süren videolar paylaşıyor.
  • Threads, takip edilen ve önerilen hesaplarda yer alan tüm gönderileri de tek akıştan gösterir.

Tüm bu özelliklerin yanında ayrıca, kullanıcılar ayarlar menüsünden akışlarında yer alan bazı belirli sözcükleri de gizleyebilir, kimlerin kendisinden bahsedeceğini de seçebilir.

Samsung Galaxy A70 inceleme Samsung Galaxy A70 inceleme

Threads Nasıl Kullanılır?

Genel olarak bu platformda oturum açılacağı zaman, ınstagram giriş bilgileri kullanılmaktadır. Threads’e üye olmak için mutlaka Instagram hesabı olmalıdır. Hesap açıldığı zaman da ınstagram kullanıcı isimleri içe aktarılıyor, aynı zamanda özelleştirilebilir profil de oluşturuluyor. Bu platformda kullanıcılar, ınstagram’da takip etmiş olduğu hesapları çok kolay bir şekilde takip edebiliyor. Aynı zamanda bir gönderi ya da thread oluşturduğu zaman da bunu kimin görüntüleyebileceğini de seçebiliyor.

Threads Hesabı Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Twitter’da yer alan tweet thread olmaktadır. Bu kapsamda takip etme, hesap dondurma, engelleme, hesap silme gibi durumlar hem threads hem de Instagramda yönetilebiliyor. Bu durumda 3 nokta açılır menüsü kullanılarak kullanıcıların da her 2 platformda da yapmış olduğu durumlar diğer platforma yansıyor.

Threads Hesabı Gizlilik İlkesi Nedir?

Threads platformuna katılmak için Instagram hesabına ihtiyaç duyan threads hesabını silmek için buna bağlantılı durumda olan Instagram hesabını da silmeyi gerektiriyor. Meta, threads gizlilik ilkesinde threads profilinin istenildiği zaman dondurabileceğini, fakat; threads profilinin de sadece ınstagram hesabı silindiği zaman silineceğini belirtiyor.