Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Cumartesi

32°/ 19°

Pazar

31°/ 20°

Pazartesi

30°/ 18°

Salı

31°/ 20°

Çarşamba

30°/ 20°

Perşembe

28°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tercan’da bir hayırsever tarafından yaptırılan yatılı Kur’an Kursu’nun temeli atıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Tercan’da bir hayırsever tarafından yaptırılan yatılı Kur’an Kursu’nun temeli atıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Balıkesirli bir hayırsever tarafından yaptırılan yatılı Kur’an Kursu’nun temel atma töreni gerçekleşti.

Tercan Kaymakamı Musa Kazım Çelik, ilgili kurum amirleriyle birlikte Yavuz Selim mahallesinde Balıkesirli hayırsever Hakan Yıldız tarafından yaptırılan Kemal Aydın Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu inşaatının temel atma törenine katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kaymakam Musa Kazım Çelik yaptığı konuşmada, “İnşallah yatılı hafızlık Kur’an Kursumuzda güzel ve temiz ahlakla dinini çok iyi bilen, ülkesine milletine ve bayrağına bağlı çocuklarımız yetişmiş olacaklar. Tercan’ımıza hizmet edecek böylesi güzel bir yurdu ilçemize kazandıracağı için hayırsever iş adamına ve bu yatırıma vesile olan belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu güzel davranışın hepimize örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

6 bin metrekare arsa üzerine, 1200 metrekarelik mezkur inşaatı 3 kattan müteşekkil olacak Kur’an Kursu, 60 öğrenci kapasitesi ile hizmet verecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler