Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TEKNOFEST ’de Erzincan Fen Lisesine Ödül

Yayınlanma:
ABONE OL
TEKNOFEST ’de Erzincan Fen Lisesine Ödül

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST ’de Erzincan Fen Lisesi dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldüler

Konu hakkında bilgi veren Erzincan Fen Lisesi Müdürü Şahin Çubuk, “Bu yıl 5’incisi düzenlenen festivale Öğrencilerimiz Fatma Yüsra Keskin ile Esmanur Parlak’ın ve danışmanları Sadi Aksu ile kurdukları “ENERGY TEAM” takımıyla katıldılar. Takım, yapmış olduğu “EFFSOLARCO – ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN GÜNEŞ ENERJİLİ SU ISITMA SİSTEMLERİ İLE KOMBİNİN ENTEGRASYONU” adlı projesiyle okulumuz Erzincan Fen Lisesini temsil etti.

Daha önce başvuran 4 bin 867 projeden ilk 45 proje arasına girerek Trabzon TEKNOFEST’ e katılım sağlayan “ENERGY TEAM” takımı buradan ilk 10 proje arasına girerek TEKNOFEST Samsun’a davet edilmişlerdi. Energy Team takımı burada verilen dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldüler. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Alınan başarıdan dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, emeği geçen öğrenciler Fatma Yüsra Keskin ile Esmanur Parlak ile danışman öğretmen Sadi Aksu’yu tebrik etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler