Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 18°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

28°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Taze Beton Numune Alma Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Taze Beton Numune Alma Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

25.12.2018 tarihinde yürürlüğe girerek Resmi gazetede yayınlanan 4708 sayılı Yapı Denetimi kanunu hakkında Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı.

4708 Sayılı Yapı denetimi hakkında kanun kapsamında denetimi yürütülen yapılara ait taze betondan numune alınması, deneylerinin yapılması, raporlanması süreçlerinin izlenmesi ve denetlenmesine dair tebliğ resmi gazetede yayınlandı.

Konu ile ilgili olarak Erzincan Çevre ve Şehircilik il müdürü Gökhan Aydemir tarafından yapılan açıklamada; “4708 sayılı Yapı Denetimi hakkında kanun kapsamında Müdürlükçe denetimi yürütülen yapılara ait taze betondan numune alınması, deneylerinin yapılması, raporlanması süreçlerinin izlenmesi ve denetlenmesine dair 18.12.2018 tarih ve 30629 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Tebliğ yayım tarihi itibariyle 7 (yedi) gün sonra yürürlüğe girecektir.(Yürürlük Tarihi:25.12.2018) dedi.

İl Müdürü Aydemir, Bu kapsamda; İlimizde faaliyet gösteren Yapı Denetim Firmaları ile Lisanslı Yapı Malzemeleri Laboratuvarı yetkililerine Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğümüz toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldığını belirtti.

Bu Tebliğin amacı, 29.6.2001 tarihli ve 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun ile bu Kanun uyarınca bu süreçte yer alan kurum ve kuruluşlar ile ilgililerin görev ve sorumluluklarına ilişkin yürürlüğe konulan 5.2.2008 tarihli ve 26778 sayılı Resmî Gazete ‘de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin 13 üncü maddesinin yedinci fıkrası kapsamında taze betondan numune alınması, deneylerinin yapılması ve raporlanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemektir..

Bu Tebliğ, Bakanlıktan izin belgesi almış laboratuvarlarca (Erzincan İlimizde an itibariyle Erdoğu İnşaat Taahhüt. Deney ve Laboratuvar Hizmetleri İnş. Malzeme. San. Tic. Ltd. Şti. ve  Erzincan Test Deney ve Laboratuvar Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. firmaları hizmet etmektedir)

4708 sayılı Kanun kapsamında denetimi yürütülen yapılardan taze beton numunelerinin alınması, bunlara yönelik deneylerin yapılması ile raporlanması süreçlerinin izlenmesi ve denetlenmesinde takip edilecek yola ilişkin usul ve esasları kapsamakta olduğunu ifade etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler