ETahsilat Sistemi Nedir?

ETahsilat Sistemi, işletmelerin müşterilerinden alacakları ödemeleri elektronik olarak gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan bir sistemdir.

ETahsilat Sistemi Nedir?

ETahsilat Sistemi, işletmelerin müşterilerinden alacakları ödemeleri elektronik olarak gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan bir sistemdir. Banka kartları, kredi kartları ve sanal kartlar aracılığıyla ödeme almak mümkündür. Bunlara ek olarak ödemeler taksitlendirilebilir ya da peşin ödeme yapılabilir. EFT ve Havale işlemlerindeki masraf ve zaman kayıplarını önlemek için ideal bir yöntemdir. İşletmelerin müşterilerine ilettikleri bağlantılar ile ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Otel İşletmeleri Neden ETahsilat Sistemi Kullanmalıdır?

  • Güvenli ödemeler hem müşterileri hem de işletmeleri koruyan bir sistemdir. 3D Secure altyapısı ile müşterilerin kart bilgileri sistemde saklı kalır. Mahremiyetlerini korumak isteyen müşteriler için avantaj sağlar. Ödeme işlemi sırasında doğrulama kodu gönderilmesi kart sahibinin bilgisi dahilinde kabul edilir. Böylelikle, müşterilerin ödeme işlemine itiraz hakkı bulunmaz.

  • Mobil cihazlara ve işlemlere olan bağlılık gün geçtikçe artıyor. Otel aramalarının, ödeme işlemlerinin mobil cihazlar gerçekleşmesi konaklama sektöründeki birçok işletmenin de kendini bu duruma adapte etmesini teşvik etmiştir. Lokasyon farketmeden bir misafirin mobil cihazından ödeme yapıyor oluşu hem müşterilerin hem de otel işletmelerinin işlerini kolaylaştırır. Müşteriler akıllı cihazlarına gelen e-posta veya SMS ile ödemelerini gerçekleştirirler.

  • Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümleri hazır eden bir işletme olmak yeniden tercih edilmeyi sağlar. Tek bir ödeme yöntemi yerine  farklı alternatifler sunmak müşterilere satın alma konusunda daha cazip gelir.

  • ETahsilat Sistemi ile müşteriler, ödeme türü fark etmeden oteller tüm satış, etkinlik, cari hesap, banket ve ek hizmet ödemelerini alabilirler.

E-Tahsilat Sisteminde Nasıl Ödeme Alınır?

Kurumsal ya da bireysel müşteri fark etmeksizin SMS ya da e-posta olarak ödeme yapacakları bağlantı taraflarına iletilir. Müşteri ilgili bağlantıya tıklayarak ödeme işleminin gerçekleştirileceği sayfaya yönlendirilir. Kredi kartı veya banka kartı ile kolaylıkla ödeme yapılır. Ödeme otomatik olarak PMS'e düşer. İşletmelerde kullanılan PMS Opera veya Suite8 ise bu sistemler üzerinden ödemeler görüntülenebilir, rezervasyon ile eşleştirilmesi yapılır.

Barboon ile tanışın, ödemelerinizi güvenle ve pratik olarak alın!

Yorumlar (0)
21
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:46
Güneş 06:09
Öğle 12:18
İkindi 15:38
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Sağlık Haberleri