En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisidir

Cinsellik, insanların hayatlarını devam ettiren ve üremeyi sağlamanın yanında pek çok psikolojik ve bedensel ihtiyacı da gideren önemli bir fonksiyondur.

Tanıtım Yazısı 13.06.2022, 16:20 21.06.2022, 16:37 Erzincan Medya
En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisidir

Cinsellik, insanların hayatlarını devam ettiren ve üremeyi sağlamanın yanında pek çok psikolojik ve bedensel ihtiyacı da gideren önemli bir fonksiyondur. Hatta yapılan psikoloji araştırmalarına göre sağlıklı cinsellik yaşayan evli bireylerin hayat süreleri daha uzun bulunmuş ve daha sağlıklı oldukları tespit edilmiştir. Ancak insanların hayatında bu denli öneme sahip olan cinsellikte her zaman işler yolunda gitmeyebilir. Bunun en önemli nedenleri arasında bireylerin yaşayabildiği cinsel işlev bozuklukları gelmektedir. Bu bozukluklar tedavi edilmediği sürece bireyler hem başarılı bir ilişki kuramayacak hem de yetersizlik duygusuna kapılarak psikolojilerinin kötü etkilenmesine neden olacaklardır. Bu makalede cinsel işlev bozuklukları ve olası tedavileri hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

 Cinsel İşlev Bozuklukları

 Kadınlar ve erkekler özel hayatlarında sıklıkla cinsel bozukluklar yaşayabilir. Bunların en bilindik olanları kadınlar için vajinismus sendromu iken erkekler için sertleşme de denilen ereksiyon sorunları ve boşalamama durumudur. Elbette ki bu tür bozukluklar yaşandığında hem sağlıklı bir ilişki yürüyemez hem de bireyler ihtiyaçlarını karşılayamadığı için stres altına girer ve bunlar da birtakım başka hastalıkları doğurur. Cinsel işlev bozukluklarının pek çok sebebi olmakla birlikte altta yatan psikolojik sorunlar, stres kaynağına sahip olma, yoğun sigara kullanma ve diyabet sorunları gibi birtakım faktörler cinselliği olumsuz yönde etkileyebilir.

 Cinsel Bozuklukların Tedavileri

 Herkesin başına gelebilecek cinsel işlev bozukluklarının pek çok tedavisi mümkündür. Hastanın öyküsüne göre medikal, cerrahi veya bunlara ek olarak psikolojik terapiler de tedavi kapsamında yer almaktadır. Ancak ilaçla yapılan tedaviler her zaman istenen etkiyi gösteremez. Bu nedenle bireyler daha kalıcı tedavilere yönelmek ister. Özellikle sertleşme problemi için kullanılan tedavisi de en kalıcı sonuçları veren yöntemlerden biridir.

 Mutluluk Çubuğu Yöntemi

 Diğer adı penil protez veya penis protezi olan bu yöntemdeki mantık, dışarıdan penise takılacak bir protez yardımıyla kişilerin cinsel temas sırasında sertleşmesini sağlamaktır. Bu ameliyat yöntemi 40 yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olup araştırma bulgularına göre kişilerin ameliyat sonrası memnuniyeti oldukça yüksektir. Kişilerin aklına gelen gibi soruların cevabı ise hastanın öyküsüne göre değişkenlik göstermektedir. Doktorun da tavsiyesi göz önüne alınarak hangi protez uygunsa penise o yerleştirilir.

Penil Protez Ameliyatı

 Bu ameliyatta kişiye uygun olan protez seçilir ve operasyon ile penise yerleştirilir. Ameliyattan sonra söz konusu bölgede birtakım şişlik ve morarmalar normal olmakla birlikte kişiler gerekenleri yaptıkları takdirde bir süre sonra sağlıklı cinsel hayatlarına dönebilmektedir. Detaylı bilgi için adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:46
Güneş 06:09
Öğle 12:18
İkindi 15:38
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Sağlık Haberleri