Gönüllü gençler çevre temizliği yaptı Gönüllü gençler çevre temizliği yaptı

Emekli memur Erdal Uçar, ahşaptan yaptığı oyuncaklarla ilgi topluyor. Atıl durumda olan ağaçlara hayat veren Uçar, emekli olduktan sonra 10 yıldır çeşitli oyuncaklar yaparak çocukları sevindiriyor.

Erzincan’da emekli memur olan Erdal Uçar, 10 yıldır çocuklara ahşaptan oyuncaklar yaparak plastik sağlıksız ürünleri yerine doğal oyuncaklarla oyun oynamaları için çeşitli ahşaptan oyuncaklar yapıyor. Eski Sanayi sitesinde 40 metrekare dükkanında çocuklara sağlıklı ürünlerin ulaşması için ahşaptan çeşitli oyuncaklar yapan 58 yaşındaki Uçar, gücüm yettikçe çocuklara sağlıklı ürünler yapmaya devam edeceğini söyledi.
Çocukluk yıllarında ahşap oyuncaklarla çok oynadıklarını belirten Uçar, şunları kaydetti: ‘ plastik oyuncaklar çocuklara çok zararlı olduğundan ahşaptan oyuncaklar yapmak istedim. Farklı figürlerde oyuncaklar yapıyorum. Oyuncaklarda boya da kullanmıyorum doğal kalsınlar. Ömrüm yettikçe de bu işi yapmayı düşünüyorum. Çocukların sağlık açısından plastik oyuncak yerine ahşap oyuncak almalarını istiyorum. Çocuklarımız sağlıklı büyüsünler. Oyuncakların yanı sıra talep üzerine farklı ürünlerde ürettiğini dile getiren Uçar, bu şekilde ahşaptan sağlıklı ürünlerde üretmeye devam ediyorum’ şeklinde konuştu.