Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde Erzincan il damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği bünyesinde yürütülen “Halk Elinde Hayvan ıslahı Ülkesel Projesi” kapsamında Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünden ziyaret gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Süleyman Aslan ve Proje Koordinatörü Dr. Serdar Yağcı Erzincan il damızlık koyun keçi yetiştiricileri birlik başkanı İbrahim Karakuş ve Başkan Yardımcısı Kemal Özel ile görüşme sağladılar.

Erzincan’da üreticiler ile bir araya gelen Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Süleyman Aslan ve Proje Koordinatörü Dr. Serdar Yağcı Şavak Akkaraman Irkı'nın verimliliği ve takibi açısından incelemelerde bulunarak Erzincan genelinde yürütülen projelerin sürekliliğinin sağlanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdiler.

Üreticilerimizin sorun, istek ve dileklerini yerinde dinleyen TAGEM Daire Başkanı Dr. Süleyman Aslan gerekli konuların bakanlığımıza rapor edileceğini belirdi.

Erzincan il damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği Başkanı İbrahim Karakuş ziyaretlerinden dolayı TAGEM Daire Başkanı Dr. Süleyman Aslan' a, TAGEM Araştırmalar Koordinatörü Dr. Serdar Yağcı' ya ve yayla ziyaretlerinde kendilerine eşlik  eden Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Serkan Kütük' e Erzincanlı üreticiler adına teşekkürlerini iletti.