Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Suriyeli Öğrenciye Engeli Kaldırdılar

Yayınlanma:
ABONE OL
Suriyeli Öğrenciye Engeli Kaldırdılar

Erzincan’da yaşayan 10 yaşındaki Suriye uyruklu 4. Sınıf engelli öğrenciye, Erzincan’da faaliyet gösteren sürücü kursları ve SRC kursları tarafından alınan akülü engelli arabası hediye edildi.

Erzincan Bahçelievler İlkokulu 4. Sınıf da okuyan ve yürüme engeli olan öğrenci AbdulrahimZougarı’ye, Erzincan’da faaliyet gösteren sürücü kursları ve SRC kursu firmaları tarafından akülü engelli aracı hediye edildi.

Sürücü Kursu firmaları adına açıklama yapan Cemil Tekin, ‘’Bir engelli kardeşimizi sevindirmek için sürücü kursları ve SRC kursları birleşerek akülü bir engelli aracı aldık. Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullansın.’’ dedi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Türkyılmaz sürücü kurslarına duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, ‘’Bahçelievler İlkokulu 4. sınıfta okuyan -engeli yüzünden yürüyemeyen öğrencimize ilimizde bulunan 9 tane sürücü kursu ve 3 SRC kursuyla birlikte sosyal sorumluluk projesi altında farkındalık yaratmak üzere öğrencimizin mağduriyetini giderdik. İlimizdeki sürücü kursları ve SRC kurslarına katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Öğrencimizde gayet mutlu olduğunu ifade etti. Öğrencimiz sabah annesiyle geliyor, daha sonraki zamanlarda da gün boyu sınıfta oturuyor. Nedeni yürüyememesi bahçeye çıkamıyor, oyun oynayamıyor. Lavaboya giderken bile birilerinin yardımıyla gidiyor. Bizde bunu duyduğumuzda duyarsız kalmadık sağolsun iş adamlarımızda duyarsız kalmadı. Konuyu en kısa zamanda onlara illettik onlarda çözüm olarak öğrencimize akülü arabasını alarak katkı sağladılar.’’ şeklinde konuştu.

Engelli öğrencinin annesi Merve Zougarı ,’’Her sabah tekerlekli sandalye ile Abdulrahim’i okula bırakıyorum. Şimdi akülü tekerlekli sandalye, araç geldi. Daha rahat oldu.’’ dedi.

Engelli öğrenci AbdulrahimZougarı‘’Annem beni okula her zaman kendisi getiriyor. Şimdi akülü tekerlekli sandalyem var. Bu yüzden okula daha kolay gelebileceğim.’’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler