Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SSK, Bağkur emekli maaşında SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan zam için tarih verdi

Yayınlanma:
ABONE OL
SSK, Bağkur emekli maaşında SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan zam için tarih verdi

2024 yılı ocak ayında enflasyon farkına göre maaş zamları yeniden belirlendi. Buna göre SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 37,57 olarak açıklanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu oran yüzde 11,68 ilave artışla yüzde 49,25 olarak uygulandı. Maaş farklarını tüm emekliler alırken en düşük emekli maaşının da 10 bin TL olmasına karar verildi.

Hazine desteğiyle uygulanan taban maaşlar arttı. En düşük emekli maaşı Ocak-Haziran dönemi için 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye çıkarıldı. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin emekli maaşı zammı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dikkat çeken açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşları ile ilgili olarak tarih verdi ve zam sinyali için tarih de verdi.

SSK, BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞINA ZAM SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim mitingleri yaptığı sırada emekliye promosyon ve ikramiye ödemelerinde zam açıklaması ile gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zam açıklamalarının ardından bu kez emekli maaş zammı için beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesim emeklilerimiz ve çalışanlarımız. 16 milyon emeklimizin tamamına 5’er bin lira ödeme yaptık. Şimdi de promosyonları 8-12 bin TL aralığına yükselttik.” derken SSK ve Bağkur emeklisi için de sürpriz bir açıklamaya yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Önümüzdeki temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız. Düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Ekonomi politikamızı kararlılıkla uygulayıp fiyat istikrarını sağlamamız lazım. Yılın ikinci yarısında enflasyon inişe geçecek.

Çalışanlarımızı ve emeklilerimizi hak ettikleri refah seviyesine biraz daha yaklaştıracağız.” dedi. Bu çerçevede yılın ikinci yarısı yani haziran ayı için zam sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları emeklinin gündeminde yer edinirken şu an için zam oranına dair de bir açıklama bulunmuyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler