Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Spor İçin En Uygun Saat Nedir?

Yayınlanma:
ABONE OL
Spor İçin En Uygun Saat Nedir?

Kardiyoloji uzmanı Dr. Murat Şener, konuyla ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Sabah erken saatlerde yapılan sporlar daha çok yağ yakması ve iştahı bastırması sebebiyle kan basıncının düşmesi, kaliteli uyku ve kolay kilo vermeyi sağlayabilir. Ayrıca daha sonra günlük rutinlerin bozulmasının ise dikkat dağılmalarına sebep olduğu gözlemlenmiştir.

Öğleden sonra ya da akşama doğru yapılan sporun vücut ısısını ve esnekliğini arttırdığı tespit edilmiştir. Aerobik performanslarla da birlikte gücü de arttırdığı tespit edilmiştir. Ancak genel olarak önerilen zaman ise düzenli olarak uyulabilecek zamandır.

Amerikan Kalp Birliği, haftada en az 150 dk ortalama bir şiddette ya da 75 dk şiddetli aerobik egzersiz öneriyor. Buna ek olarak haftada 3 kez direnç eğitimi de egzersiz yapan bireylere ek fayda sağlar. Tabi ki burada önemli olan devamlılık sağlamaktır ancak bu şekilde tam anlamıyla olumlu sonuç alınabilir.

Sabah çalışanlar için en iyisi sabah sporudur. Gece çalışanların ise stres atabilmesi için günnü ilerleyen saatlerinde egzersiz yapması daha doğrudur.  Yatmadan hemen önce egzersiz ise önerilmez çünkü bu uykunuzu olumsuz etkiler. En çok enerji ve motivasyona sahip olduğunuz zaman sizin için en iyi zaman olacaktır.  

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com