Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sosyal medyadan ŞİMDİ duyurdu! Geri ödemesi yok tam 500 bin TL destek yapılacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Sosyal medyadan ŞİMDİ duyurdu! Geri ödemesi yok tam 500 bin TL destek yapılacak

Ülkemizde hükümetin kararı ile duyurulan pek çok destek bulunuyor. Bu destekler hak sahiplerine bakanlıklar tarafından belirli şartlara bağlı olarak ödenirken yapılan yeni açıklama heyecan yarattı. Bakanlıkların verdikleri geri ödemesiz nakdi desteklerden milyonlarca yararlanmak isterken bu desteklerden yararlanmak üzere araştırmalar da devam ediyor. Destek ödemeleri belirli şartlar ve kontenjanlar dahilinde sunulurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan da yeni açıklama geldi.

Bakan Işıkhan, engelli ve eski hükümlü hibe desteğine ilişkin olarak yeni açıklaması ile gündem oldu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına ve istihdama katılımlarını teşvik etmek amacıyla sağlanan hibe programında rakam değişikliğine gittiklerini açıkladı. Engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik hibe destekleri yükseltilirken engelli ve eski hükümlülere verilen hibe desteğinin yeni miktarı da merak konusu oldu.

İŞKUR’DAN 500 BİN LİRAYA KADAR HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ”Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu çerçevede desteğin amacından da bahseden Bakan Işıkhan, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmelerine rehabilitasyonlarına yardımcı olmaları olarak açıklandı. Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik hibe desteklerinde artış yapılırken;

Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara hibe desteği 150 bin TL’den 400 bin TL’ye yükseltildi.

Eski hükümlü vatandaşlara yönelik hibe desteği ise 110 bin TL’den 300 bin TL’ye, Korumalı işyeri projelerinde kuruluş sermayesi desteği 150 bin TL’den 500 bin TL’ye çıkarıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR aracılığıyla engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik desteklerin arttığını, kendi işlerini kurarak üretime katkıda bulunabilmelerini sağlayacaklarını ifade etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com