Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ısınan havalar insanları etkilediği gibi sokakta olan hayvanları da oldukça fazla etkiliyor. Her mevsim sokakta yaşamaya mecbur bırakılan hayvanların en çok zorlandığı mevsimlerden birisidir yaz ayları.
Sıcaklarda su bulamayan sokak hayvanları için kapınızın önüne, parklara, sokaklara 'bir kap su' koymayı unutmayın. Kimi vatandaşlar bu duyarlılıkla sıcaktan bulanan bir köpeğe su vererek onun biraz serinlemesini sağlamış oldu. Öte yandan bir köpekte çeşmeden akan budan içmeye çalışırken görüntülendi.
Bunaltıcı sıcakların yaşandığı yaz aylarında sokak hayvanları su ve barınma sıkıntısı çekiyor. Su bulamayan sokak hayvanları için uygun yerlere bırakılacak su kapları ile sokak hayvanlarına bu noktada yardımcı olmuş oluruz. Kediler ve köpekler sıcaktan çok fazla etkilenir ve susuz kalması durumunda halsiz düşer, hatta kalp krizi bile geçirebilirler. Bu nedenle sokaklara, parklara veya uygun gördüğünüz yerlere ‘bir kap su’ koyarak onların yaşamını daha da kolaylaştırabiliriz.