Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SOCAR Türkiye ve Sabancı Üniversitesi hidrojen projesi geliştiriyor

Yayınlanma:
ABONE OL
SOCAR Türkiye ve Sabancı Üniversitesi hidrojen projesi geliştiriyor

 SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi, Sabancı Üniversitesi iş birliği yaparak yenilenebilir enerji için önem taşıyan hidrojen (H2) esaslı teknolojilere odaklanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SOCAR Türkiye Ar-Ge ve Sabancı Üniversitesi proje ekipleri, sudan yeşil hidrojen üretimi için katkılı yeni nesil katalizörler içeren özgün elektrotların geliştirilmesini hedefliyor.

Geçen yıl kasımda Sabancı Üniversitesi ile iş birliğine başlayan SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi, ‘Bipolar Membranlı Elektrolizörler ile H2 Üretimi İçin Özgün Anot Geliştirilmesi’ başlıklı Ar-Ge projesini başlattı.

Ek olarak proje kapsamında elektrolizör maliyetinin düşürülmesi, verimliliğinin artırılması ve kullanım ömrünün artırılması amaçlanıyor.

AB’nin 2050 yılına kadar net sera gazı emisyonlarını sıfırlama ve karbon ayak izini minimuma indirme hedefleri doğrultusunda temiz enerji üretim teknolojilerine ihtiyaç duyuluyor.

Bu amaç doğrultusunda en fazla umut vadeden yakıt, hidrojen (H2) olarak görülüyor. SOCAR Türkiye ve Sabancı Üniversitesi işbirliğinde başlayan çalışmalar da bu alanda katkı sağlamayı hedefliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler