banner293

banner292

Arzum'da CO-CEO yönetim dönemi

Arzum'un 3 üst düzey yöneticisi, birer yıl arayla icra kurulu başkanlığını üstlenecek

ŞİRKET 03.02.2023, 08:50 Erzincan Medya
Arzum'da CO-CEO yönetim dönemi

Arzum'un 3 üst düzey yöneticisi, birer yıl arayla icra kurulu başkanlığını üstlenecek.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) 31 Ocak'ta yapılan açıklamaya göre, Arda Altınok Mali ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdür, Arif Emre Ünal Teknoloji, Ürün ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür, Serhan Giray ise Ticaretten Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacak.

Yeni dönemle birlikte Arda Altınok 2023'te, Arif Emre Ünal 2024'te ve Serhan Giray 2025'te icra kurulu başkanlığı görevlerini üstlenecek.

Buna göre, Arda Altınok, icra kurulu başkanlığı görevini Mete Zadil'den devraldı ve yeni dönem başlamış oldu.

Şirketin icra kurulu başkanı, aynı zamanda yönetim kurulunda da yer almak üzere, her yıl mart ayında yapılması planlanan genel kurul toplantısında onaya sunulacak.

- 'Yeni sistemin hem yurt içinde hem yurt dışı pazarlarda Arzum'a olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum'un değişimlere çok çabuk uyum sağlayan bir şirket olduğunu belirtti.

Yeni sistemin, globalleşme ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine büyük katkı sunacağını, dünyada birçok dev şirketin de CO-CEO sistemini tercih ettiğini aktaran Kolbaşı, şunları kaydetti:

'Dünyada her şey son derece hızlı bir şekilde değişiyor, dönüşüyor. Arzum da değişimlere çok çabuk uyum sağlayabilen bir şirket. Yeteneklerin çeşitliliğine önem veren bir marka olarak, tamamı iyi şirketlerden ve en iyi performansı gösteren insanlardan seçilen özel bir kadroya sahibiz. Güçlü bir yönetim sistemine sahip pek çok şirket gibi biz de hem sorumlulukları dağıtmak hem de farklı yöneticilerimizin güçlü yönlerinden faydalanmak için CO-CEO sistemine geçiş yaptık.

Yöneticilerimizin birlikte yaratacağı sinerjinin şirketimizin alacağı başarılı sonuçlara etkisinin büyük olacağına inanıyoruz. Biz tasarım ve inovasyonu odağına alarak geliştirdiği ürünlerle dünyanın 60'tan fazla ülkesinde insanların hayatını kolaylaştıran ve globalleşme hedefine emin adımlarla ilerleyen bir markayız. CO-CEO sistemi, dünyada örnekleri olan, uluslararası şirketler tarafından zaten bilinen ve avantajlı görülen bir sistem. Dolayısıyla yeni sistemin hem yurt içinde hem yurt dışı pazarlarda Arzum'a olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum. Profesyonellerin desteklendiği yeni sistemimizin globalleşme ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimize büyük katkı sunacağına yürekten inanıyorum.'

Yorumlar (0)
deneme bonusu veren siteler