Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sinema ve sanat dünyası “Aniden” galasında buluştu

  Sinema ve sanat dünyası, yönetmen ve senarist Melisa Önel’in ödüllü filmi “Aniden” için bir araya geldi.

  Sinema ve sanat dünyası,

  Sinema ve sanat dünyası, yönetmen ve senarist Melisa Önel’in ödüllü filmi “Aniden” için bir araya geldi. Melisa Önel ve senarist Feride Çiçekoğlu’nun yanı sıra filmin oyuncularından Defne Kayalar, Öner Erkan, Şerif Erol ve Esra Kızıldoğan’ın katılımıyla Nike sponsorluğunda Hope Alkazar Beyoğlu’nda düzenlenen gecede, Aniden filminin galası yapıldı.

   

  Türkiye prömiyerini Ankara Film Festivali’nde yapan Aniden’in başrol oyuncuları Defne Kayalar ve  Öner Erkan, “En İyi Kadın Oyuncu” ve  “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştü. 

  Yönetmenliğini Melisa Önel’in üstlendiği “Aniden” filminin vizyon öncesi galası gerçekleşti.

  Gösterildiği festivallerde övgü ile bahsedilen ve ödüllerle dönen film, bir Türk-Alman-Sırp ortak yapımı. Başrollerinde Defne Kayalar, Öner Erkan, Şerif Erol, Ayşenil Şamlıoğlu ve Dilan Çiçek Deniz’in paylaştığı filmin galası, 10 Aralık’ta Nike’ın ev sahipliğinde Hope Alkazar Beyoğlu’nda yapıldı. Yönetici yapımcıları arasında Sinan Eczacıbaşı ve Fırat İşbecer’in de bulunduğu Aniden’in galası sanat ve sinema dünyasının ünlü isimlerini de bir araya getirdi.

  Aniden Film ve Vigo Film’in yapımcısı olduğu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, senaryosunu Feride Çiçekoğlu ve Melisa Önel’in kaleme aldığı “Aniden”, 40’lı yaşlarında, bir anda koku duyusunu kaybeden Reyhan’ın, kendini bulabilmek için ortadan kaybolmasını konu ediniyor. Yarattığı görüntü ve ses dünyasıyla Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde adından söz ettirmeyi başaran, festivalin en beğenilen yapımları arasında yer alan film, eleştirmenlerden de tam not aldı. Uluslararası sinema televizyon kültür yayınlarından Variety’de editör Patrick Frater filmi “İnsan kendini Aniden bulduğunda” başlığıyla duyurmuştu.

  Avrupa prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde (IFFR International Film Festival Rotterdam) yapan ve ardından Kuzey Amerika’nın en saygın film festivallerinden Vancouver Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen Aniden, Türkiye prömiyerini Ankara Film Festivali’nde gerçekleştirmiş, bu festivalden başrol oyuncuları Defne Kayalar ve Öner Erkan en iyi oyuncu ödülleriyle dönmüştü.

  Melisa Önel Hakkında:

  İzmir doğumlu Melisa Önel, ABD’deki Tufts Üniversitesi’ndeki lisans eğitimi sonrasında Film Çalışmaları yüksek lisansı ile eğitimine devam etti.

  Fotoğraf sanatında kullandığı fotogratografik görsel anlatımını sinema alanına taşıyan Melisa Önel’in 2007 yılında çektiği ilk kısa filmi Omega Tilki, Hisar Kısa Film (2007) seçkisinde yer verilen 10 kısa filmden birisi oldu. Ardından ilk Belgesel filmini 2009 yılında çekti. Feminist aktivist Esmeray’ın hayatını konu alan Ben ve Nuri Bala (Me and Nuri Bala) ile 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden Altın Portakal ödülü aldı.  Melisa Önel’in ilk uzun metraj filmi olan Kumun Tadı (Seaburners) 2014 yılında Berlin Film Festivali’ndeki dünya galasından sonra Türkiye galasını 33. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde yaptı. Omnibus bir film olan Kıyıdakiler (2016) yapımında kısa filmi ile yer aldı.

  Kısa Sinopsis

  Reyhan uzun yıllar Hamburg’da yaşadıktan sonra kocasıyla kısa bir süre için İstanbul’a dönmüştür. Hamburg’a geri dönüşlerinin arifesinde Reyhan koku alamadığını fark eder, doktor tetkikleri ciddi bir sağlık sorunu olabileceğini işaret ettiğinde ise Reyhan bunu kabullenmek yerine şehirdeki geçmişinin peşine düşer.

  Aniden Film Künye

  YÖNETMEN                                        Melisa Önel

  SENARYO                                          Feride Çiçekoğlu

  Melisa Önel

  OYUNCULAR                                      Defne Kayalar
                                                             Öner Erkan
                                                             Şerif Erol
                                                             Ayşenil Şamlıoğlu

                                                             Dilan Çiçek Deniz
                                                             Aysel Yıldırım
                                                             Esra Kızıldoğan
                                                             Mehmet Bilge Arslan

  YAPIMCILAR                                       Alara Hamamcıoğlu Bayraktar (VİGO FİLM)                                                                                     Melisa Önel (ANİDEN FİLM)

  ORTAK YAPIMCILAR                           Susanne Mann, Martin Rehbock, Paul Zischler                                                                                    (ZISCHLERMANN FILM),

  Jelena Angelovski, Ivan Pribicevic                                        (DIGITALKRAFT)

  YÖNETİCİ YAPIMCILAR                       Sinan Eczacıbaşı 

                                                             Fırat İşbecer 

  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ                     Meryem Yavuz

  KURGU                                               Özcan Vardar

  SANAT YÖNETMENİ                           Natali Yeres

  ÖZGÜN MÜZİK                                   Branislav Jovancevic

  YARDIMCI YÖNETMEN                       Cansu Özaltun

  SES KAYIT                                           Nenad Sciban

  YARDIMCI YAPIMCI                            Thierry Lenouvel (Ciné-Sud PROMOTION)

  YÜRÜTÜCÜ YAPIMCI                          Önder Önsal 

  CAST DİREKTÖRÜ                               Ezgi Baltaş

  SES TASARIM SUPERVİZÖRÜ              Nico Berthold

  SES TASARIM                                      Timo Lindemann

  Erzincan Haber