Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sigaraya nakavt edecek tarihi ZAM! 1 paket sigara fiyatına 10 TL seçim zammı geliyor işte yeni zamlı fiyat listesi

Sigara fiyatlarına rekor zam son dakika açıklandı. Artık en ucuz sigara fiyatı...

Yayınlanma:
ABONE OL
Sigaraya nakavt edecek tarihi ZAM! 1 paket sigara fiyatına 10 TL seçim zammı geliyor işte yeni zamlı fiyat listesi

Sigaraya nakavt edecek tarihi ZAM! 1 paket sigara fiyatına 10 TL seçim zammı geliyor işte yeni zamlı fiyat listesi – Son dönemde fiyatı en çok artan ürünlerin başında sigara ve alkol ürünleri yer alıyordu. Bir yandan enflasyon, bir yandan dolar bir yandan vergi zamları ile adeta zam yağmuru yaşanan sigara fiyatları için bu seferde seçim zammı açıklandı.

Konu hakkında son dakika açıklaması Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından yapıldı. Daha önce de günler öncesinden vermiş olduğu zam haberleri ile adını duyuran Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir kere daha sigara fiyatlarına zam geleceği haberini verdi. Söz konusu zammın Ramazan Bayramı sonrasında satış fiyatlarına yansıtılacağı ifade edildi.

TEK DAL SİGARA 3 TL OLACAK! SİGARA FİYATLARINA ZAM GELECEK Mİ?

İLGİLİ HABER Emekliye yılın fırsatı geldi! Böylesi ne duyuldu ne görüldü imzayı atana 18 bin TL ek ödeme yolda
Sigara fiyatlarına rekor zam son dakika açıklandı. Artık en ucuz sigara fiyatı...

Özgür Aybaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında “1-10 Nisan arası alkollü içkiler ve sigara zammı konuşuluyor. Firmalar sigara satışında ürün kısıtlamasına başladılar. Sigara için dolaşan fısıltı 10 TL civarı. Zamlar Bayram sonrasına da kalabilir diye öngörülüyor umarım zam geçişi yaşanmaz” diyerek rekor zam beklentisini 10 TL olarak açıkladı.

Zammın ardından tek dal sigaranın fiyatının 3 TL olması bekleniyor. Bazı markalarda fiyatın 4 TL’ye kadar çıkabileceği de öngörülüyor. Bu zamlar, sigara içenleri oldukça zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Söz konusu zammın ortalama paket başına 10 TL zam geleceği ifade edildi. Zammın sigara fiyatlarına bu şekilde yansıması durumunda tek bir dal sigara fiyatı 3 TL olarak uygulanacak. Pahalı markalar için ise tek dal sigara fiyatı ise 4 liraya yükseldi. Vatandaşlar gelen zamma büyük tepki gösteren böyle bir zam düşünülüyorsa bile bu zammın geri çekilmesini talep ettiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler