Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sıcaklardan Bunalan Kuşlara Bulduğu Çözüm Şaşırttı…

  Kuş yetiştiriciliği yapan Emrah Öner, kuşların sıcaklardan rahatsız olmaması için onlara iki kere banyo yaptırma çözümü buldu.

  Kuş yetiştiriciliği yapan Emrah

  Erzincan’da uzun yıllardır kuş yetiştiren Emrah Öner, mevsim normalleri üzerinde devam eden sıcaklardan tıpkı kendileri gibi kuşların da rahatsız olduğunu anlayarak onlara bir çözüm buldu. Aşırı sıcakların insanları etkilediği kadar hayvanları da olumsuz etkilediğini bilen Emrah Öner, onların strese girmemeleri ve sağlıklarının bozulmaması için günde iki kere banyo yaptırıyor.

  AW017561_01

  Bazen bir leğen içerisine su koyarak orda banyo yaptıran Emrah Bey, bazen de su püskürterek serinlemelerini sağlıyor. Birbirinden renkli kuşların olduğu bu dükkanda, kuşların mutlu olmalarını sağlamak da oldukça önemli. Genellikle ispinoz türlerinin olduğu bu dükkanda, oldukça fazla kuş bulunuyor. Yaklaşık olarak 15 yıldır bu işi yapan Emrah Bey, iki yıldır da ticaret amaçlı kuş ticareti yapıyor. Kuşların mutlu ve sağlıklı olması ise oldukça önemli. Sıcak havaların onlar üzerindeki olumsuz etkilerini bilen Öner, elinden geldiği kadar kuşların bu sıcak havalardan rahatsız olmamasını sağlamaya çalışıyor. Aynı zamanda vitamin takviyeleri de kuşlar için oldukça önemli olduğundan bunu da ihmal etmiyor. Yalnızca kuşların değil, tüm evcil hayvanların bu sıcaklardan etkilenmemesi için sık sık banyolarının yaptırılması gerektiğini ve sularının verilmesi gerektiğini belirtiyor. (İHA)

  Erzincan Haber