Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SGK Uzmanı emeklinin paraya para demeyeceği tarihi duyurdu! Bu tarihte keramet var

Yayınlanma:
ABONE OL
SGK Uzmanı emeklinin paraya para demeyeceği tarihi duyurdu! Bu tarihte keramet var

Emekli olabilmek adına çalışma hayatına devam eden milyonlar, bir gün emekli olabilmenin hayalini kurarken kimsenin bilmediği bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, emekli olmak isteyenler için kritik tarihi paylaşarak bu tarihlerde emekli olanların daha avantajlı olacağını ifade etti.

Emekli olmak için gün sayanların yapmaları ve gözden kaçırmamaları gereken bir ayrıntıyı açıklayan Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, ”Ne zaman emekli dilekçesi verilmeli?” sorusunu da yanıtladı. Milyonlar emekli olmak için ne yapmaları gerektiğini araştırırken daha yüksek maaş almak için de yapmaları gerekenlere dair merak ettiklerine yanıt aramaya devam ediyor. Emeklilik başvurusunun ne zaman yapılması gerektiğini açıklayan Sosyal Güvenlik Uzmanı, emeklilik için en doğru zamanı da meraklısının bilgisine sundu.

EMEKLİ OLMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN NE ZAMAN?

Çalışma hayatını sürdüren binlerce vatandaş emeklilik için gün sayarken emeklilik zamanı gelenler, aralık ayında mı yoksa ocak ayında mı emekli olmanın daha avantajlı olacağını sorguluyor.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda emekli olacaklara seslendi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, “İşsiz, işi olmadığı için mutsuz, çalışanlar, zor çalışma şartları ve düşük ücretlerle geçinemediği için mutsuz, Emekliler, düşük emekli aylıkları nedeniyle geçim sıkıntısı içinde mutsuz, Esnaf, zor ekonomik şartlarda kendi BAĞ-KUR primini ödemekte dahi zorlanıyor mutsuz, Gençler, gelecek endişesi yaşıyor mutsuz, Bu ülkede kim mutlu…” şeklinde bir ifade ile konuya giriş  yaptı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, hangi ayda emekli olmanın daha avantajlı olduğuna ilişkin yaptığı açıklamada “Daha öncede söylediğimiz gibi 2024 Ocak ayında emeklilik müracaatında bulunanlar yaklaşık yüzde 7 daha fazla emekli aylığı alacak.” değerlendirmesinde bulundu. Kıdem Tazminatı Tavanının yaklaşık 35 bin TL olacağından bahseden Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, ”Emeklilik müracaatı için 2023/Aralık mı, 2024 Ocak mı diye soranlar kıdem tazminatı ve emekli aylığına göre karar versinler…” dedi. Bu çerçevede kıdem tazminatının belirleyici bir rol oynadığı ifade edildi. Başvurularda rakamlara dikkat edilmesi durumunda daha yüksek maaşla emekli olunacağı kaydedildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler