Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 17°

Cumartesi

28°/ 19°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SGK 3 Bin 693 Adet Yapılandırma Başvurusu Aldı

Yayınlanma:
ABONE OL
SGK 3 Bin 693 Adet Yapılandırma Başvurusu Aldı

18 Mayıs 2018 tarihinde başlayan 7140 sayılı borç yapılandırma kanununun son uzatma tarihi 27 Ağustosta sona erdiğini belirten Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) il müdürü Orhan Uçar Erzincan genelinde 3 Bin 693 adet yapılandırma başvurusu yapıldı dedi.

Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürü Orhan Uçar konu hakkında yaptığı açıklamasın da; “Bilindiği üzere 7140 sayılı borç yapılandırma kanunu18 Mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte yürürlüğe girdi. Takip eden süre içerisinde işveren ve sigortalılarımız kurumumuz olan Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ye müracaat ettiler.

Bu kapsamda il müdürlüğümüze 2 Bin 435 4/B den Bin 258 de 4/A olmak üzere 3 Bin 693 adet yapılandırma başvurusu yapıldı. İşveren yapılandırma başvurusu da Bin 258 ile birlikte yapılan yapılandırma ile toplam 78 Milyon 153 Bin 246 Tllik bir prim borcunu işveren ve sigortalılarımızın yapılandırmış olduk dedi.

İl Müdürü Uçar, Yapılandırmaların ilk taksiti talep edilen taksit süreside dikkate alınarak ilk taksitinin bu ayın sonuna kadar işveren ve sigortalılarımızın yatırmaları gerekiyor. Bu tarihlere azami dikkat gösterilmesi gerekiyor. Yıl içerisinde iki taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırmalar doğrudan bozulmuş olacak.

Bizler sigortalı ve işverenlerimizin yapılandırmalarının bozulmasını arzu etmeyiz, kendileri mutlaka bu konuya dikkat etmelerini özellikle istiyoruz. Taksitlerini mutlaka belirtilen süre içerisinde yatırmalarını isteyen il müdürü Uçar, bu yapılandırma vatandaşlarımız için çıkarılmış son zamanlarda ki en uygun taksitlendirme, borç yapılandırması. Daha önce çıkan yapılandırmalarda bu kadar indirim olmuyordu. Bunu iyi değerlendirmelerini, mutlaka taksitlerini süreleri içerisinde işveren ve sigortalılarımızın yatırmalarını bekliyoruz. Böylesi bir taksitlendirmenin borç yapılandırmanın tekrar çıkmasının beklenmediğini belirten İl Müdürü Uçar, artık sürede uzatılmayacak” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler