Erzincan
18°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Son yıllarda Erzincan’da büyük gelişme gösteren Seracılık/ Örtü Altı Üretim Sektörü hakkında istişare toplantısı düzenledi.
Toplantıya Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, TKDK İl Koordinatörü Metin Bektaş, DSİ Şube Müdürü Ragıp Taner Yılmaz, TMO Şube Müdürü Mahmut Özkılıç ve Erzincan’da mevcutta seracılık sektöründe faaliyet gösteren çiftçiler ile yeni başlayacak seracılık desteklerine başvuru yapmayı düşünen vatandaşlar katıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerince yapılan sunumun ardından TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından yakın dönemde başvurusu başlayacak İPARD 3 Programı kapsamında seracılık destekleri hakkında bilgi verildi. Yapılan sunumların ardından kısa sürede 600 dekar olan sera varlığını 2 katına çıkararak Erzincan’ı bölgesel sera üssü haline getirme hedefi kapsamında gerçekleştirecek projeler, üretici sorunları ve talepleri istişare edilerek örtü altı üretimin yaygınlaştırılması hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler