Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şehitler Köyü Başbağlar, Yeni Yoluna Kavuşuyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Şehitler Köyü Başbağlar, Yeni Yoluna Kavuşuyor

Vali Mehmet Makas, Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Salim Saltaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Kemaliye Başbağlar Köyü grup köy yolunda ki asfaltlama çalışmalarını yerinde incelediler.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Erzincan Valiliği İl Özel İdaresi öncülüğünde yüklenici firma tarafından yapılan iyileştirme ve yol genişletme çalışmalarında sona gelindi. 20 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Barasor Vadisi’ndeki birçok köyün yer aldığı 20 kilometrelik grup köy yolunun 11 kilometrelik kısmının asfaltlandığını belirten Vali Makas, kalan mesafenin de bir hafta içinde tamamlanarak ulaşımın daha konforlu hale geleceğini söyledi.

İncelemeler sırasında bölgedeki köy sakinleri ile görüşen Vali Mehmet Makas, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ardından Binali Yıldırım ile cep telefonu üzerinden görüntülü olarak görüşme yaparak, yapılan çalışmaları gösterdi, köy sakinlerinin selamlarını iletti.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, yapılan çalışmaların mutluluk verici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti genel başkan vekili Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanı Soylu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler