Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklar arasında düzenlenen resim yarışmasına katılan çocuklar ve aileleri de katıldı.

CHP Erzincan Milletvekili adayı, Mustafa Sarıgül CHP il binasında partililerle bir araya geldi. Kalabalık bir partili grubunun katıldığı etkinliğe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklar arasında düzenlenen resim yarışmasına katılan çocuklar ve aileleri de katıldı. Sarıgül çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilendi.

Burada konuşan CHP adayı Sarıgül,  "buradaki çocuklar minicik elleriyle çizdikleri resimlerin barındırdığı ruhu ancak kendileri bilir ve emin olun ki çocuk saflığı neyi gerektiriyorsa onu düşler ve onu çizerler. İçinde hep barış, kardeşlik ve sevgi vardır. Bizim başardıklarımızı onlar dış dünyalarında hep başardılar, çocuklar bizim geleceğimizdir, duygusuyla yapmış olduğumuz bu etkinliğe katılan tüm çocukları alınlarından öpüyorum" dedi.

Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu

BÜTÜN ERZİNCAN’IN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM

Akabinde seçim otobüsünden halka hitap eden Mustafa Sarıgül, Ben milletvekili olmaya değil, yaşlıların evladı, küçüklerin abisi, büyüklerin kardeşi olmaya geldim. Hiçbir parti farkı gözetmeden Erzincan’ın yüzde yüzünü kucaklayacağım, yüzde yüzünün yüzünü güldüreceğim.

Bana oy verenler mutlu olacak, vermeyenler üç ay sonra “Sarıgül adammış keşke oy verseydik” diyecekler. Bize oy vermeyenlerin de hakkını hukukunu koruyacağım.

Haktan, hukuktan ve adaletten ayrılmayacağım. Benim gönlümde varlıklı, sağlıklı ve huzurlu bir Erzincan var. Çalışan, üreten, kazanan bir Erzincan var. Her evde huzur, her evde bereket olsun istiyorum. Herkesin yapacak işi olsun. Herkesin yiyecek aşı olsun. Herkesin başını sokacağı evi olsun istiyorum.

EVLERDE TEK BİR İŞSİZ EVLADIMIZ KALMAYANA KADAR ÇALIŞACAĞIM

Erzincanlıları 6 Mayıs’ta, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılacak mitinge davet eden Sarıgül, 6 Mayıs’ta Erzincan’da tarih yazacaklarını söyledi. “Sayın Kılıçdaroğlu’nu genel başkan olarak karşılayacağız, cumhurbaşkanı olarak uğurlayacağız” diyen Mustafa Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü: Sayın Kılıçdaroğlu, devleti rayına, ekonomiyi yoluna koyar, ülkeyi huzura kavuşturur. Herkesin cumhurbaşkanı olur. Tarlada, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim parolasıyla ülkeyi yönetir.