Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sarıgül rakamlarla bir yılı değerlendirdi

Yayınlanma:
ABONE OL
Sarıgül rakamlarla bir yılı değerlendirdi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP Erzincan İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, gerçekleştirdiği toplantıda milletvekili seçilmesinin üzerinden geçen bir yılda yaptığı çalışmaları anlattı.

Milletvekili Mustafa Sarıgül, bir yılda 40 yazılı soru önergesi verdiğini, TBMM Genel Kurulunda 19 kez konuştuğunu, 9 tane kanun teklifi verdiğini dile getirdi.
Erzincan CHP İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamada bulunan Sarıgül, TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde 87 basın toplantısı yaptığını, 53 kez TV programlarına çıktığını, ekranlarda 4949 kez, yazılı basında 5.384 kez Erzincan’ın isminin geçtiğini belirtti. Konuşmasının devamına Sarıgül şunları kaydetti: “Instagram’da, 600 000 000, TikTok’ta 400.000.000, Facebook’ta 375.000.000, Twitter’da 280.000 000 olmak üzere bir yılda, sosyal medyada toplam 1.661.050.000 izlenmeye, buna bağlı olarak, 2 milyar 154 milyon haber sayısına eriştik.
Mustafa Sarıgül, basın toplantısında CHP için yaptığı çalışmalarla ilgili olarak, CHP Erzincan belediye başkan adayının kampanyası boyunca yanında yer aldığını, İstanbul’da 6 ilçesinde ve ülkemizin 12 ayrı seçim bölgesinde CHP’ne bir oy daha fazla kazandırmak için çalıştığı bilgisini verdi.
“Can Erzincanlılardan Milletvekili olmak için değil abileri, kardeşleri, evlatları olmak için oy İstedim.Bir yılda 53 kez Erzincan’a geldim. 365 günün 160 gününde Erzincan’da oldum. Bütün dini ve milli bayramları hemşerilerimle kutladım.Can Erzincan’da 125 bin kilometre yol yaparak hemşerilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum.Üzümlü ilçesindeki sel felaketinde ve İliç’teki maden faciasında iki saat sonra olay yerindeydim.TBMM İliç Araştırma Komisyonunu kurulmasına öncülük ettim. Kurulan komisyonun başkanlık divanında yer aldım.Erzincan’la ilgili 19 soru önergesi vererek Erzincan’ın sorunlarını hükümet nezdinde takip ettim. Mecliste, Erzincan’da basın toplantıları yaparak Erzincan’ın sorunlarını duyurdum.TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmalarda Can Erzincan’ı anlattım. Sorunlarını dile getirdim.”“Türkiye genelinde olduğu gibi can Erzincan’ımızda da işsizlik var, geçim sıkıntısı var” diyerek sözlerine devam eden Sarıgül, kendisine ulaşan taleplerde birinci sırada iş isteklerinin, ikinci sırada geçim sıkıntısının, üçüncü sırada tayin taleplerinin, dördüncü sırada sağlık hizmetlerinde yaşanan yetersizliklerin yer aldığı bilgisini verdi. “Dünyaya ve Türkiye’ye Can Erzincan’ın tulum peyniri, cevizi, balı, dutu, üzümü satılsın diye uğraştım,” diyen Sarıgül, Erzincan’ın tanıtımına büyük önem verdiğini söyleyerek Google’da en çok aranan ilin Erzincan olduğu örneğini verdi.Sarıgül basın toplantısını şu sözlerle bitirdi: Halisane niyetlerle, heyecanla coşkuyla çalıştım. Can Erzincanlılar beni Ankara’ya gönderdi. Bunun sorumluluğunu taşıyorum. Attığım her adımda Erzincanlıları mahcup etmemeye çalışıyorum. Can Erzincan’ın sesini duyurmaya ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceğim.”dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com