Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP  Erzincan milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Özel bir otelde gerçekleştirilen programda konuşan Sarıgül, muhtarlar demokrasinin ilk basamağıdır dedi.
Burada yaptığı konuşmada Sarıgül, bir siyasinin görevi ayrımcılık yapmak değil bütünleştirmektir. Ben her zaman bütünleştirici olarak görev yapacağım diye konuşan Sarıgül konuşmasının devamında; ‘ Bana gelen muhtarım zorlanmadan gelecek. Hemen ulaşabilecek. Elimden gelen yardımı, imkanları yaparım. Gücümü hayatım boyunca bulunduğum koltuktan almadım. Bizim görevimiz şudur vatandaşımıza hizmet etmek. Bunu da muhtarlarımızla birlikte daha iyi şekilde yapacağız. Belediye başkanlığım döneminde de bütün muhtarlarıma elimden geldiğince yardımcı oldum. Bütün muhtarlık binalarına destek olduk. Muhtarımızın rahatı için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Hangi mahalleye köye gideceksem muhtarımı önceden ararım. Bilgisi olsun isterim. Vatandaşımız bakana, milletvekili, başkana ulaşmakta zorluk çekse de muhtarımıza çabuk ulaşır. Muhtarlarımız bizler için demokrasi için vatandaşa hizmet için önemlidir konumdadır.  Muhtarlarımız bizler için değerlidir ‘ diye konuştu.