Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, Saadet Partisi ve CHP İl başkanlıklarında gerçekleştirilen bayramlaşma programlarına katıldı. Bayramlaşma programında konuşan CHP Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mustafa Sarıgül konuşmasında şunları söyledi;

SAYIN KILIÇDAROĞLU’NUN TAVRI TAKDİRE ŞAYANDIR

CHP ve İYİ Parti İstanbul İl başkanlıklarına yönelik saldırı oldu. Ak Parti Adana ve İstanbul büroları saldırıya uğradı. Bu saldırıların hepsini şiddetle kınıyorum. Mübarek bayram günü Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırmaya kalktılar. Sayın Kılıçdaroğlu, saldırı sonrasında takdir edilecek bir tavır ortaya koydu. “Sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim, diyerek, halkımızı sakin olmaya çağırdı, ortamı germedi, kin ve öfke dili kullanmadı. Sayın Kılıçdaroğlu bir cumhurbaşkanına yakışacak şekilde davrandı.

CAMİDE, ADLİYEDE, KARAKOLDA, OKULDA, KIŞLADA SİYASET YAPILMASI DOĞRU DEĞİLDİR

Aynı davranış ve tavrı ülkeyi yönetenlerden bekliyoruz. Türkiye’nin birliğini, beraberliğini korumak, huzuru sağlamak ilk önce devleti yönetenlere düşer. Camide, adliyede, karakolda, okulda, kışlada siyaset yapılması doğru değildir.

ÜLKEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM

Barajlar tam kapasite doldu Barajlar tam kapasite doldu

Bütün siyasileri ve hemşerilerimi sağduyuya ve sükunete davet ediyorum. Halkının büyük çoğunluğu Müslüman olup demokrasiyle yönetilen bir ülke olmanın kıymetini bilelim. Birkaç tane kullanışlı meczup yüzünden kendimizden şüpheye düşmeyelim. İlk kez seçime gitmiyoruz. Biz bayram gibi seçimler yapan, düğüne gider gibi sandığa giden, sandıktan çıkana saygı gösteren bir ülkeyiz. Gelin hep birlikte,14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimleri bir demokrasi bayramına dönüştürelim kazanan demokrasi olsun.