Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül Okullar ile ilgili açıklama yaptı. Sarıgül, erzincan'daki devlet okullarının özel okullardan daha iyi bir hale geleceğini ifade etti. Yıl içerisinde ise 100 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. 

Sarıgül açıklamasında şunları söyledi;

"ERZİNCAN’DAKİ DEVLET OKULLARINI ÖZEL OKULLARDAN DAHA İYİ HALE GETİRECEĞİM

Ara tatilin ardından okullar açıldı. Öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaptı. Ben de bugün onların yanına gittim. Bir ülkeye şekil veren eğitim, eğitime şekil veren öğretmendir. Öğretmen mutsuzsa, öğretmen sıkıntı içerisinde çalışıyorsa, eğitim ve öğretimde başarılı olamayız. Öğretmen maaşlarını yoksulluk sınırının üstüne çıkaracağız. Öğretmenler arasındaki farklılıkları kaldıracak hepsini kadroya alacağız.

BU YIL 100.000 ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ.

Erzincan’daki devlet okullarını özel okullardan daha iyi hale getireceğim. Erzincan’da öyle okullar yapacağım ki fabrika sahibinin çocuğuyla o fabrikada çalışan işçinin çocuğu aynı okula gidecek. İyi eğitim alacaklar. Okullarda ücretsiz öğle yemeği, süt ve su vereceğiz." dedi.

iki ayrı trafik kazasında 6 kişi yaralandı iki ayrı trafik kazasında 6 kişi yaralandı

Erzincan’ın her mahallesinde ücretsiz kreşler olacak. Köy okulları yeniden açılacak. Okuması gereken ama okuyamayan çocuk kalmayacak. Hiçbir engelli çocuğumuz sahipsiz ve eğitimsiz kalmayacak.