Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sağlıklı Kilo Vermek: Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir? Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları!

  Öncelikle DİYET dediğimiz şey uzun bir süreçtir. Kişinin kilo vermesi veya kilo almasına yarar sağlar, beslenme düzenini buna göre ayarlamaktır.

  Öncelikle DİYET dediğimiz şey

  Öncelikle DİYET dediğimiz şey uzun bir süreçtir. Kişinin kilo vermesi veya kilo almasına yarar sağlar, beslenme düzenini buna göre ayarlamaktır. Diyet hakkında vereceğim en önemli bilgi internette gördüğünüz zayıflama çayları, zayıflama kürleri hepsi palavra hiçbirine inanmamalısınız onlar sadece sizin paranızı almak istiyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek veya almak istiyorsanız benim tavsiyem ilk önce vücut kütle endeksinizi ve yağ oranınızı öğrenmek. Bunun için bir sürü internet sitesi vardır bunları öğrenip boyunuz, kilonuz, beden ölçüleriniz ile birlikte bir yere not almanız. Her şeyden önce diyet eğer iradeniz zayıfsa yapabileceğiniz bir şey değildir.

  Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir?

  İrademi nasıl güçlendiririm diyorsanız yayınladığım bir başka makalede bu var. Eğer her şeyinizi not aldıysanız günlük almanız gereken kaloriyi de biliyorsunuz demektir. Sizin anahtar kelimeniz bu alacak kalorinizi asla aşmayın ve kalori açığı yaratın. Kalori açığı demek ise almanız gereken kaloriden en az 100 kalori az almanız demektir. Benim size önerim diyet yanında sporla desteklemeniz. Bu hem yağ yakımınıza yardımcı olacaktır hem de sağlığınıza faydalı olur. Günlük ortalama 1800 kalori alan bir insanın beslenmesi şu şekildedir;

  Sabah bir adet haşlanmış yumurta (karabiber vb şeyler atılabilir)

  Öğlen 60-70 grm (5 yemek kaşığı) yulaf lapası

  Ara Öğün kavrulmamış fındık, fıstık, kuru üzüm, kurutulmuş kayısı vb.

  Akşam yemeği tavuklu salata veya (yağsız tuzsuz) pilav üstü tavuk

  Ardından sporla desteklenmesi gerektiğini söylemiştim. Bunun için spor salonuna para dökmenize hiç gerek yok. Evde yapılacak belli başlı egzersizler vardır en başında yağ yakan gölge boksu, kardiyo ve plank gibi hareketler gelir. Bunlarla mı uğraşacağım evde ben doğa insanıyım diyorsanız, koşuya veya tempolu yürüyüşe çıkabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim günde ortalama 2.5 litre su içmeye çalışın bu bağırsaklarınızı temizleyerek metabolizmanızı hızlandırır bu da yağ yakımına destek olur. Ve günde ortalama 3000 adım atmaya çalışın. Eğer bunları istikrarlı bir şekilde uygularsanız tartıda gördüğünüz sonuç sizi çok mutlu eder. Ve unutmayın siz isterseniz olur.

  Erzincan Haber