Taç giyme ve yılsonu mezuniyet töreni yapıldı Taç giyme ve yılsonu mezuniyet töreni yapıldı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Tercan İlçe Devlet Hastanesi koordinasyonunda sağlıklı yaşam kültürünü yerleştirmek amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenlendi.


10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Tercan İlçe Devlet Hastanesi koordinasyonunda, toplumda fiziksel aktivite düzeyini arttırmak ve sağlıklı yaşam kültürünü yerleştirmek amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aslan İskender, kurum amirleri, sağlık personelleri ve öğrenciler katıldı.
“10 Mayıs Sağlık için Hareket Et” etkinlikleri kapsamında bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü  Dr. Tekin, düzenli fiziksel hareketin obezite ile mücadelede çok önemli rol üstlendiğini belirterek, özellikle sağlık çalışanlarının, düzenli fiziksel aktivite içinde bulunarak vatandaşlara örnek olması gerektiğini söyledi. ilçede yaşayan gençleri hareketli yaşama ve spor yapmaya davet etti.