Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Özkan’nın “Erasmus Ders Verme Hareketliliği” kapsamında daveti üzerine Romanya’nın Braşov Transilvania Üniversitesinden ziyaertcilerini ağırladı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine Romanya’nın Braşov Transilvania Üniversitesinden gelen öğretim üyeleri Prof. Dr. Marin Marin ve Doç. Dr. Nicuşor Minculete Rektör Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaret etti.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Prof. Dr. Engin Özkan da hazır bulundu.
Ziyaretçilerle bir süre sohbet eden Rektör Levent, “Anadolu Da Bir Dünya Üniversitesi” öz ülküsüyle kurulan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemiz için bu tür uluslararası ilişkilerin önemli olduğunu vurguladı.
Misafir öğretim üyeleri de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde bulunmaktan çok memnun olduklarını ve arkadaşlarına da buraya gelmeleri için tavsiyede bulunacaklarını söylediler. Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Özkan da bölüm olarak ilerleyen zamanlarda bu tür hareketlilikleri daha çok yapacaklarını ifade etti.
Ziyaret sonrası Rektör Levent, nazik ziyaretlerinden dolayı ziyaretçilere teşekkür ederken, ziyaretçiler de göstermiş olduğu nezaketten dolayı duydukları memnuniyeti Rektör Leven’te ilettiler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı