Erzincan Medya
30° Erzincan

Erzincan

30°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Refahiye Araştırmaları Sempozyumu Start Aldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Refahiye Araştırmaları Sempozyumu Start Aldı

Refahiye’nin gelişimine katkı sunabilecek fikirleri buluşturmak ve Sinerji oluşturmak düşüncesiyle tasarlanan Kent Gelişim Stratejileri Çalıştayının ilk toplantısında alınan kararlar hayata geçiriliyor.

Refahiye Araştırmaları Sempozyumu, Proje fikrini olgunlaştırmak ve bilimsel birikimden yararlanabilmek için, Erzincan Valiliği, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Refahiye Kaymakamlığı ortaklığında “Refahiye Araştırmaları Sempozyumu” düzenlenecek. 14-15 Mart 2019 tarihlerinde Refahiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasında gerçekleştirilmesi planlanan Sempozyumun hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bilimsel bildirilerin sunulacağı Sempozyumda ayrıca, paneller ve sergiler yer alacak.

Refahiye Kaymakamlığından yapılan açıklama da; “Kent Gelişim Stratejileri Çalıştayı”nda kararı alınan ve “Refahiye Kent Hafızası” Projesinin temelini oluşturması düşünülen Refahiye Araştırmaları Sempozyumu için süreç başladı. Sempozyumun temel amacı, Refahiye’nin potansiyelini, gelişim stratejilerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini bilimsel olarak incelemek, ayrıca bu yolla kentin her alandaki (tarihi, coğrafi, çevresel, iktisadi, dini, sosyal, kültürel) gibi değerlerini ortaya çıkartmak, korunmasına yardımcı olmak ve tanıtmaktır. Refahiye kent kimliğinin güçlendirilmesine katkı sağlamak..

Refahiye ’li ya da Refahiye üzerine akademik çalışmalar yapan veyahut yapmak isteyen bilim insanlarını buluşturarak, bilimsel birikimi ortaya koymayı hedefleyen Sempozyum 14-15 Mart 2019 tarihlerinde Refahiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasında gerçekleştirilecek.

Erzincan Valiliği, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Refahiye Kaymakamlığı ortaklığında yapılacak olan Sempozyum için bildiri tam metin son gönderim tarihi 18 Şubat 2019’dur. Hakemli ve ulusal bir Sempozyum olan Refahiye Araştırmaları Sempozyumu’nda sunulacak bildirilerin tam metinleri, Sempozyum Kitabında basılacak ve Refahiye Kent Hafızası Projesi kapsamında yaygınlaştırılacaktır. Gerçekleştirilecek bilimsel etkinlikler sonunda bilim insanlarınca Sempozyumun değerlendirme ve kapanış oturumu yapılacak, bir sonuç bildirisi hazırlanıp ilân edilecek.

Sempozyumda, bilimsel bildiri sunumlarının yapılacağı oturumlar dışında, alanında yetkin bilim insanlarının kendi alanlarındaki son gelişmeleri değerlendireceği paneller de yer alacak. Ayrıca Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali ve biyo-çeşitlilik gibi farklı temaları konu alan sergilere yer verilecektir. Sempozyum web sitesi ve bildiri kitabında “Refahiye ’li Bilim İnsanlarımız” adıyla bir bölüm oluşturulacaktır.
 

Sempozyuma dair sorularınız, görüşleriniz veyahut önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Sempozyum ile ilgili bilgi paylaşımı http://refahiyesempozyumu.ebyu.edu.tr  internet adresi üzerinden yapılacaktır” denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler