Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

30°/ 17°

Pazartesi

33°/ 20°

Salı

33°/ 21°

Çarşamba

29°/ 19°

Perşembe

31°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ramazan Akşamlarında Ferdi kaya Rüzgârı Esti

Yayınlanma:
ABONE OL
Ramazan Akşamlarında Ferdi kaya Rüzgârı Esti

Erzincan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Ramazan akşamları etkinlikleri devam ediyor. Hafta sonu programında Ses ve fiziksel olarak Ferdi Tayfur’a benzerliği ile dikkatleri üzerine toplayan, Erzincanlı ses sanatçısı Ferdi Kaya’yı konuk etti.

Yoğun kalabalığa şarkılarını seslendiren Erzincanlı sanatçı Ferdi Kaya seyircilerden gelen yoğun isteklerin tamamını karşılamaya çalıştı. Bugün Erzincan’da dört bayram yaşıyorum diyen sanatçı Kaya Ramazan olduğu için, Ramazan Bayramı yaklaştığı için, Anne babasını gördüğü için ve biz sanatçıları her şeyi olan siz dinleyicilerle birlikte olduğum için dört bayramımı bir arada yaşıyorum dedi. Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan’da çok fazla dinleyici kitlesi bulunan ses sanatçısı Kaya her gittiği yerde Erzincanlı olduğunu gururla belirttiğini inşallah bundan böyle Erzincan’a daha sık gelerek hayranlarını yalnız bırakmayacağını ifade ederek Erzincan Belediyesinin bu güzel Ramazan Akşamları etkinlikleri vasıtasıyla beni sizlerle buluşturan Sayın Belediye Başkanımız CemalettinBaşsoy’a teşekkür etti..

1974 Erzincan Doğumlu ses sanatçısı Ferdi Kaya 14 yaşında başladığı müzik hayatında özellikle Ferdi Tayfur’a benzetilen sesi ile Kıvırcık Ali’nin yönetmenliğinde yapmış olduğu kaset oldukça ses getirince İstanbul’da sahne hayatına başladı.

Kaya; Sanat hayatında şu ana kadar yaklaşık 20 adet kendine ait bestesi olduğunu çıkarmış olduğu kasetin oldukça ses getirmesi le birlikte radyo ve televizyon programlarına davet edilen ses sanatçısı Kaya,  çıkmış olduğu programlarda Erzincan’ı ve Erzincanlı olmanın onurunu taşıdığını ifade etti. Kendisinin hazırlayıp sunduğu, Ferdi Kaya ile Gurbetten Sılaya Televizyon programı  ile gönülleri kazanan kaya; Erzincanlı hemşerileri ve tüm İslam âleminin Ramazan’ı tebrik ederim dedi.

Kaya Gece boyunca katılımcıların istekleri doğrultusunda şarkılarını seslendirdi.

Ses sanatçısı Ferdi Kaya’nın konuk olduğu Ramazan Akşamları etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa AK Parti Erzincan Milletvekili Adayları Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ile birlikte kalabalık vatandaş gurubu katıldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler