Erzincan İl Emniyet  Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenci servis sürücülerine yönelik bilgilendirme eğitiminde bulundu.

2023- 2024 Eğitim – Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Erzincan İl Emniyet  Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri tarafından taşımalı eğitim okul servis şoförlerine yönelik servis şoförleri yönetmeliği hakkında bilgilendirme semineri yapıldı. 

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için;  Okul Servis Şoförlerine , Güvenli sürüş teknikleri , Okul servis araçlarının taşıma faaliyetlerini düzenlenmesine ilişkin belirlenen usul ve esaslar
Araçlarda bulunan araç takip sistemleri, araç muayeneleri, araç içersinde bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, yangın tüpü ve ilk yardım çantasının önemi, araçların bakım ve temizliği, Öğrenci servisi yapılırken uyulması gereken kurallar ve alınacak önlemler hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi

Yeni eğitim öğretim döneminde seminere katılan servis şoförlerine bir çok konuda bilgi verilerek dikkat edilmesi gerekenler hatırlatıldı.