Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Piyasa Kahini çarşamba günü uyarısı! Para trafiği artıyor DALGALANMA yaşanacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Piyasa Kahini çarşamba günü uyarısı! Para trafiği artıyor DALGALANMA yaşanacak

Türkiye’nin içinde bulunduğu yerel seçim süreci yakından takip edilmişti. Yerel seçimler yakından takip edilirken sürecin tamamlanması ile beraber gözler para piyasalarının tepkisine çevrildi. Para piyasalarının düşüş eğilimi göstermesi ile birlikte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, tarih vererek yatırımcıları uyardı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, yerel seçimlerden sonra piyasaları değerlendirerek öngörülerini paylaştı. Atın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş çarşamba gününe dikkati çekerek borsa, altın, dolar ve gümüş ekseninde tahminlerini bir bir saydı.

”BAZI ŞEYLER NETLEŞTİ”

Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen uzman isim İslam Memiş’in ele aldığı köşe yazısında ‘çarşamba’ günü uyarısı dikkati çekerken “Artık bahar geldi. Kış ve soğuk havaların içe kapanık dönemi geçti. İki bayram tatiliyle beraber dışarda para trafiği daha iyi olacak.” değerlendirmesine yer verdi. Yerel seçimlerin kazasız belasız bittiğine değinen ve bazı şeylerin netleştiğine işaret eden Memiş, ”Bu hafta piyasalarda biraz dalgalanma görebiliriz ki normal.

Bu yıl ile alakalı beklentimde hiç bir değişiklik yok. Trend ve yol aynı.” dedi. Bu çerçevede yılın ikinci çeyreğine değerli metallerin yükselişle başlamasında Fed ve jeopolitik gerilimlerin etkili olduğunu belirtti.  ONS altın değerlendirmesinde bulun an Memiş, para piyasaları ile ilgili beklentilerini de şöyle sıraladı; ”Ons altın 2.265 dolar, gram altın serbest piyasalarda 2.514 liraya yükseldi. Geçen hafta 2.396 liraya gerilediğinde bir çok uyarım olduğunu anımsatmak isterim. Bizim borsamızda düşüşler bittikten sonra yabancı yatırımcıların girişleri artabilir. Orta ve uzun vadede pozitif. Çarşamba gününe kadar dalgalı bir piyasa bizi bekliyor. Düşüşler al olarak kalır. Çıkışlar için şimdilik çok erken.” Söz konusu değerlendirmesinin ardından ayın üçüncü günü takip edeceğinin altını çizen Memiş, yıl sonunda gram altının 3 bin TL olacağı beklentisinin de devam ettiğini belirtti.

NOT: Bu yazıda herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler