Oto çekici nedir? Sizler için oto çekicinin ne demek olduğunu bu yazımızda açıklayacağız. Oto çekici, motorlu araçların, yolda arıza yapması, kaza geçirmesi veya başka nedenlerle hareket edememesi durumlarında, çekmek veya taşımak için kullanılan özel bir araçtır. Oto çekiciler, bu tür durumlarda araç sahiplerine yardımcı olmak ve araçları güvenli bir şekilde taşımak için tasarlanmıştır.

Erzincan Bodrum Nakliyat Firması Erzincan Bodrum Nakliyat Firması

Oto Çekici Nedir?

Yolda kalmış araçları kurtarmak için yeterli teknik ekipmanlarla donatılmış araçlara oto çekici denilmektedir. Oto çekici hizmetlerinin maliyetleri, çekilen mesafe, aracın türü ve durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir, bu nedenle hizmeti kullanmadan önce maliyetleri ve ödeme seçeneklerini gözden geçirmek önemlidir. Oto çekici firmalarının başlıca görevleri şunlardır:

Bir araç arıza yaptığında ve kendi gücüyle hareket edemeyecek durumdaysa, oto çekici, aracı tamir edilecek bir yere veya oto tamir atölyesine taşır. Oto çekici, bir diğer adıyla oto kurtarıcı olarak da bilinmektedir.

Trafik kazalarının ardından hasar gören araçları kaza yerinden alarak çekiciye yükler ve tamir veya inceleme için uygun bir yere taşır.

Araç yanlış yakıtla doldurulmuşsa veya yakıtı tükenmişse, oto çekici yakıt sağlayabilir.

Anahtarın araç içinde kilitlenmesi veya anahtarın kaybedilmesi durumlarında, oto çekici yardımıyla araca erişim sağlanabilir.

Lastik patlaması veya tekerlek değişimi gerektiğinde, oto çekici lastiği değiştirmek veya tamir etmek için yardımcı olabilir.

Oto çekici hizmetleri 7/24 hizmet verirler ve acil durumlar için çağrı merkezleri veya mobil uygulamalar aracılığıyla çağrılabilirler. Oto çekiciler, araçların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak için özel ekipmanlara sahiptirler ve sürücüleri, oto tamirat ve çekme işlemleri konusunda eğitim almış profesyonellerdir. Salihotokurtarici.com sizlere bu alanda uzman desteği vererek oto kurma alanında hizmet vermektedir.