Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Oruçlarını Birlikte Açtılar

Yayınlanma:
ABONE OL
Oruçlarını Birlikte Açtılar

Muharrem Ayı dolayısıyla Ulalar Yunus Emre Cem ve Kültür Evinde oruç açma yemeği verildi. Oruç açma yemeğinin 8. Gününde vatandaşlar tuttukları oruçları dualar eşliğinde açtılar.

12 gün boyunca her gün bir hayır sever tarafından verilen oruç yemeğinde vatandaşlar bir araya gelerek  oruçlarını açıyorlar. Oruç açma yemeğinin 8. Gününde vatandaşlar tuttukları oruçları dualar eşliğinde açtılar. Yemek dağıtımın ardından  Cem evi dedesi Rıza Aydın yemek duası verdi.

Düzenlenen oruç açma yemeği öncesinde konuşan Erzincan Ulalar Yunus Emre Cem ve Kültür Evi Başkanı Hüseyin Akın; “ bugün matem aynın sekizinci günü olup her gün oruç yemeğimizi cem evimizde vermekteyiz. Orucumuzu açtıktan sonra akşamları vatandaşlarımızla sohbetlerimiz oluyor. Yarın ve Cumartesi matemin son günü yine cem ibadetimizi yapacağız. Pazar günüde kurbanımızı keserek aşure çorbamızı yapacağız” dedi.

Oruç hakkında kısa bir açıklamada yapan Ulalar Yunus Emre Cem ve Kültür Evi dedesi Rıza Aydın ise konuşmasında şunlara yer verdi; “ ayetlerimizde de yer aldığı gibi oruç hakkında bilgi bulunmaktadır. Oruç tutanlar oruç açma nafakalarını fakire, yetime, yoksula verirler. Tüm vatandaşlarımızı da cemimize ve Pazar günü yapacağımız kurbana bekleriz” diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com