Vali Aydoğdu, Cimin Üzümü Hasadına Katıldı Vali Aydoğdu, Cimin Üzümü Hasadına Katıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında il  müdürlüğü  toplantı salonunda ortaöğretim kurumları müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Müdür Demir açılış konuşmasında toplantının hayırlı olması temennisinde bulunarak eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesini yaptı.
2023 Yüksek Öğretim Sınavlarının (YKS) ayrıntılı analizlerinin yapıldığı toplantıda kurumlarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi, öğrenci başarısının artırılması için yapılacak çalışmalar ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları ele alındı.
İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir 2023 yılı yüksek öğretim sınav sonuçlarının şehrimiz adına sevindirici olduğunu önceki yıllara göre ilk binde olan öğrenci sayısında artış olduğunu genel olarak Erzincan’ın YKS’de Türkiye’nin başarılı illeri arasında olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Demir her başarının sorumluluklarını daha da arttırdığını ifade ederek hep birlikte yeni hedeflere ulaşmanın, başarıyı arttırmanın gayreti içerisinde olmaları gerektiğini belirtti. Demir sınav analizlerine bakıldığında fen bilimleri alanıyla ilgili olarak özel çalışmalar yapılması gerektiği, rehber öğretmenlerimizin de sürece dahil edilerek destekleme ve yetiştirme kurslarında bu derslerin ön plana çıkartılarak fen bilimleri grubu alanındaki ders başarısının artırılması için çalışmaların planlanacağını ifade etti. 
Toplantının ilerleyen bölümünde Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Burak Özgül tarafından 2023 YKS analizleri ile ilgili sunum yapıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir toplantının sonunda yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek kurumlarımızda özveri ile çalışan müdürlerimize teşekkür etti, çalışmalarında kolaylıklar diledi.