Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Okumak Boş Zaman İşi Değildir

Yayınlanma:
ABONE OL
Okumak Boş Zaman İşi Değildir

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü Öğretmen adayları yüksek lisans dersleri kapsamında yaptıkları etkinliler kapsamında Erzincan İl Kütüphanesin de Ortaokul öğrencilerine yönelik seminer veriyorlar.

Erzincan İl Halk Kütüphanesinde ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümü Dr. Öğretim üyesi Burcu Çınar yaptığı açıklamada; “Yüksek lisansta birçok dersimiz var, Okuma kültürü ve Türkçe öğretimi dersi de bu derslerden biri. Bu ders kapsamında bu dersi alan öğrencilerimiz ile birlikte okuma üzerine çeşitli seminerler düzenliyoruz.

Bu etkinlik kapsamında Erzincan ilimizde İl Halk Kütüphanemizdeyiz. Bu eğitim seminerlerini farklı kitlelere düzenlediklerini belirten Çınar, Bu seminerlerde Üniversitemiz Türkçe öğretmenliği bölümünde okuyan öğretmen adaylarımız var, Burada 7. Sınıf öğrencilerimiz ile bir aradayız. 2 Öğretmen adayımız burada 7. Sınıf öğrencilerine okuma kültürü, okumanın boş zaman işi olmadığı ile ilgili seminer veriyorlar” dedi.

Erzincan Orgeneral Selahattin Demircioğlu ortaokulunda Türkçe öğretmeni olan ve aynı zaman da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Türkçe eğitimi üzerine yüksek lisans yapan Harun Kaya ise etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamasın da; “Bugün burada okumanın boş zaman etkinliği olmadığına dair öğrencilerimize bir sunum hazırladık. Bu konu üzerine soru cevap şeklinde bilgiler paylaşacağız. Buradan Hocamıza ve Kütüphane yetkililerine teşekkür ederiz dedi.

Okuma Kültürü dersi adına bir sunum yapan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümü yüksek lisans öğrencisi özlem hoca, niçin okumalıyız ve okuma farkındalığı yaratmak adına sunum yapacağını belirterek bu sunum imkânını veren hocamız ve kütüphane yetkilileri teşekkür etti.

Erzincan Orgeneral Selahattin Demircioğlu ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Buse Özbek, Sınıfımız öğrencileri ile birlikte Üniversiteden gelen hocalarımızın hazırladıkları okumanın boş zaman etkinliği olmadığına dair sunumu izlemeye geldik. Aynı zamanda kütüphane ve kitapları tanıma imkânı bulduk dedi.

Konuşmaların ardından Öğretmen adayları Öğrenciler ile birlikte boş zaman nasıl geçirilir, Kitap Okumanın boş zaman etkinliği olmadığına dair slayt eşliğinde Erzincan Orgeneral Selahattin Demircioğlu ortaokulu 7. Sınıf öğrencilerine sunumlarını gerçekleştirdiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler