Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Okuldaki Çiftlik” projesi başlatıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
“Okuldaki Çiftlik” projesi başlatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile “Okuldaki Çiftlik” projesi başlatıldı. “Mucize görmek istersen bir tohum ek!” sloganı ile başlatılan proje ile çocukların tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmaları, bilinçlenmeleri, aidiyet duygusu geliştirmeleri ve harekete geçmeleri hedefleniyor.
Ülke genelinde 28 ili kapsayan projede her ilde bir okul ve bir sınıf belirlendi. Erzincan’daki proje, Demirkent TOKİ İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Okul bahçesinde projenin ikinci aşaması olarak kurulan seraya sebze fidelerinin dikimi gerçekleştirildi.
Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Erzincan Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Serkan Kütük, Okul Müdürü Ahmet Sağsöz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü teknik ekipleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ardından öğrenciler hazırlanan seraya domates, biber, salatalık, patlıcan gibi sebze fidelerinin dikimi gerçekleştirildi. Minik seracılar fide dikmek için birbiriyle yarışırken, teknik ekipler işin püf noktalarını öğrencilere anlattılar.
Proje ile ilgili bilgi veren Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin “Bu proje ile çocukların tarım, orman, doğa konularında farkındalık oluşturmaları, bilinçlenmeleri, aidiyet duygusunu geliştirmeleri ve harekete geçmeleri hedeflenmektedir. Demirkent TOKİ İlkokulu’nda kurulacak sera, kümes ve meyve bahçesinde gerçekleştirilecek uygulamalı eğitimlerle çocuklarımızı üretim süreçlerine dahil edilecek olması bizler için çok kıymetlidir” diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com