Yüz binlerce antika ve nostalji eser Yüz binlerce antika ve nostalji eser

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önleri ve çevrelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Şüpheli görülen şahısların üst araması yapılırken öğrenci ve velilere de bilgilendirme yapıldı.
Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte polis ekipleri, okul çevrelerindeki şüpheliler, umuma açık yerler, okul servis araçları, park ve bahçelere yönelik denetim gerçekleştirildi. Erzincan’da ki okulların önlerinde ve çevresinde gerçekleştirilen denetimlerde şüpheli araçlar durdurularak evrak ve kimlik kontrolü yapıldı. Şüpheli kişilerin GBT ve üst araması da gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; 2022/2023 eğitim öğretim yılında güvenli bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için tüm unsurlarımızla görevimizin başındayız.
Bu kapsamda Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi önü ve çevresinde uygulama gerçekleştirildi. Okul çevresinde bulunan 9 iş yeri, 35 araç, 12 park-bahçe denetlenmiş, 255 şahsın kimlik kontrolü yapıldı.