Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetim Uygulaması Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetim Uygulaması Gerçekleştirildi

Erzincan genelinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince okulların yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerleri kapsayan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” yapıldı.

Okul çağındaki çocuk ve gençleri; başta uyuşturucu maddeler olmak üzere narkotik ve asayiş suçlarından korumak, eğitim ve öğretimlerini güvenli bir ortamda sürdürmelerini sağlamak, çocukların suça sürüklenmesini ve  suç mağduru olmasını engellemek, zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak maksadıyla, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla Erzincan genelinde, eğitim kurumları/okulların yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerleri kapsayan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetim Uygulaması” gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Çocuk, Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, KOM, TEM, Çevik, Siber  ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine/Amirliklerine bağlı birimlerden personelin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada; 129 okul çevresinde, 5 internet salonu, 16 oyun salonu, 71 kahvehane, 1 iddia bayi, 54 büfe vb. yer, 1 içkili yer, 21 metruk bina, 86 park ve bahçe, 77 okul servis aracının denetlendi. Ayrıca, bin 64 şahsın incelendiği sorgulamalarda ise herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığı belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Okulların çevresinde yaptığımız denetim uygulamaları 2021-2022 eğitim öğretim dönemi içerisinde birimlerimiz tarafından aralıksız olarak yürütülecektir” denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler