Erzincan Medya
32° Erzincan

Erzincan

32°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Okul Bahçeleri İçin Protokol İmzalandı

Yayınlanma:
ABONE OL
Okul Bahçeleri İçin Protokol İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve pansiyonların bahçelerinin daha net nezih daha temiz oyun alanları ve çalışma yerleri hobi bahçelerine varıncaya kadar alt yapı ve üst yapı ile ilgili çalışmalarla ilgili bir protokol imzalandı.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje Okulunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) il müdürü Fevzi Sarıçiçek, Erzincan Orman İşletme İl Müdürü Tekin Işık katıldı.

Protokol imza töreni öncesin de ilk olarak konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje Okulumuzun paydaşlarımızla birlikte hazırlamış oldukları Protokolü imzalamak üzere toplanmış bulunuyoruz dedi.

Konu özellikle eğitim olunca kendi alanlarında ve farklı alanlarda bize destek olan özellikle kurum müdürü arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum diyerek konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; “ bu çaba ve gayretlerinden dolayı bizi bir araya getirdiğinden dolayı okul müdürü arkadaşıma ben özellikle teşekkür ediyorum. Burada eğitimin alt yapısı ile ilgili çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği ile ilgili her birimizin mutlaka yapması lazım olan görevleri ve sorumlulukları var gönüllülük çerçevesi içerisinde yapacağımız işler var, işte bu da bir meydanda okulumuzun altyapısı ile ilgili bahçesi ile ilgili çocuklarımıza daha net nezih daha temiz oyun alanları ve çalışma yerleri hobi bahçelerine varıncaya kadar alt yapı ve üst yapı ile ilgili çalışmalarla ilgili bir protokol tanzim edildi..

Altyapıyı Erzincan belediyemizle yapmış olduğumuz bir protokol çerçevesinde Erzincan belediyemiz yapacak bahçe ile ilgili olarak Kredi Yurtlar Kurumunun bize yapacağı peyzaj çalışmaları planlamaları proje çalışmaları ve bununla birlikte yine üst yapıda Orman İşletme müdürümüzün de destekleriyle örnek bir okul bahçesi İnşallah hep birlikte yapmış olacağız. Okul aile birliğimiz de cüzi veya kendi üzerine düşen vazifeleri fazlasıyla ziyadesi ile protokol ortaklarımıza o desteği sağlayacaktır. Ben huzurunuzda kıymetli kurum müdürü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, diğer kurum ve kuruluşlarla ve artı şimdiki kurum müdürlerimiz de inşallah daha farklı okullarımızda daha farklı çalışmaları yapmak üzere temennim bu “ dedi.

Daha sonra konuşmalarını yapan Erzincan Orman il İşletme müdürü Tekin Işık konuşmalarında; “Binali Yıldırım Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi bahçesinin Hayat bulması ağaçlandırılması için KYK il müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğü ile beraber ortak protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında Orman İşletmenin görevleri arasında bahçenin ağaçlandırılması yer almaktadır. Biz de sağlıklı bir nesil için sağlıklı bir çevre olması gerektiğine inanıyoruz. İnşallah bahçemizi örnek bir bahçe haline getireceğiz, öğrencilerimizin belirli bir saatte okulda zaman geçirdiklerini biliyoruz ve bunu tam güne yaymalarını okul bahçelerinden de fazlasıyla istifade etmelerini istiyoruz sadece öğrencilerimizle değil velilerimizle mahallemizin de hayat bulacağı bir yer, mekân haline gelmesi için güzel bir çalışma yaptık. Tabii bu bir örnek bir çalışma, biz bu çalışmanın diğer okullarımızda da yapılmasına her zaman katkı verebiliriz özellikle değişen ve gelişen dünyamızda yüksek binalar arasında doğaya olan özlem giderek artmaktadır, bizde bu çalışmalarla İnşallah öğrencilerimizin doğayı ağacı olan özlemini gidermeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Erzincan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu il müdürü Fevzi Sarıçiçek ise konuşmalarında; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’ımızda da özellikle Milli Eğitim ayağında okullarımızda köy ve ilçelerdeki okullarımızda dahil olmak üzere gönül bağı etkinlikleri kapsamında yürütmüş olduğu çeşitli faaliyetlerimiz bulunmakta. Bunlardan biri de bugün protokol ile yazılı hale dönüştürdüğümüz Binali Yıldırım proje İmam Hatip Anadolu lisemizde öğrencilerimizin daha sağlıklı daha huzurlu model ve aynı zamanda kaliteli vakit geçirebilecekleri peyzaj alanları noktasında katkıda bulunmak amacıyla bir protokol imzalıyoruz.

Öğrencilerimize sağlayacağımız tüm desteklerde özellikle yükseköğrenimdeki öğrencilerimizin yaşadıkları çevrede bulundukları ortamlarda ve ülkemizin ve dünya ülkelerinin farklı yörelerinde insana kıymet vermesi değer vermesi insanın derdi ile dertlenmesi ile ilgili bir hasreti ve yardımı onların hem gönül dünyalarında hem bilinçaltlarında bir melaike haline getirmek gibi bir derdimiz var Bu da bunun neticesinde ortaya çıkan bir etkinlik oldu, bu anlamda bize bu imkânı tanıyan başka il milli eğitim müdürümüze okul müdürümüze ve her zaman yanımızda olan Orman İşletme müdürlüğümüze içtenlikle teşekkür ediyorum, geleceğimizin sağlıklı huzurlu model ve yeşil bir ortamda büyümesi dilek ve temennisi ile teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje Okulu müdürü Uğur Mutlu konuşmaların da; “ Malumunuz Okulumuz proje okulu olduğu için sınavla öğrenci alıyor ve bu çerçevede okulumuza Konya’dan Sivas’tan Gümüşhane’den Kelkit’ten ve Erzincan’ın diğer ilçelerinden başarılı öğrenciler okulu tercih ediyor, okulumuzun pansiyonunda barınırlar kalıyorlar..

126 öğrencimiz pansiyon da kalıyor ve bunlar burası onların evi ve dolayısıyla bu bahçeye onların çok çok ihtiyaçları var çünkü onlar cumartesi pazar bazı tatillerde hep okulumuzda kaldıkları için yürüme alanlarına dinlenmeye çok ihtiyaçları var. Biz istiyoruz ki çocukların burası onların evi bir ev sıcaklığı olsun ev ortamı olsun. Bu bağlamda KYK il müdürümüze ve yine Orman İşletme müdürümüze Bize her zaman desteklerini sunan Sayın il milli eğitim müdürüm Aziz Bey’e bu destek ve katkılarından dolayı çok çok teşekkür ederim” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, KYK İl müdürü Fevzi Sarıçiçek, Orman İşletme İl müdürü Tekin Işık ve Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje Okul müdürü Uğur Mutlu hazırlanan projeyi imzaladılar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler