Müşir Zeki Paşa Ortaokulu  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan İbili’i tarafından öğretmenlere “Öğretmen/Öğrenci Destek Sistemi” ile ilgili tanıtım yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencileri izleme imkanı sunarak akademik başarıyı arttırmak ve uzmanlarca filtrelenmiş içeriklerle bu alandaki ihtiyaçların giderilmesini sağlamak amacıyla ‘Öğretmen Öğrenci Destek Sistemi’ uygulamasına geçilmişti.

 Gerçekleştirilen eğitimde sistemin nasıl işlediği ile ilgili bilgiler verildi. Öğretmen Destek Sistemi’nin genel işleyişi, ana menüleri ve alt menüleri ile ilgili detaylı bilgi verildi. Yapılan tanıtımın ardından öğretmenlere gelen sorular cevaplandı. En son kısımda hazırlanan ÖDS tanıtım videosunun tüm sınıflarda izletilmesi ve öğrencilerin bu sistemi aktif kullanmaları konusunda tüm öğretmenlerden destekler talep edildi. 

Soru temalı hazırlanan sistem, ders kitapları, konu anlatımları, ders anlatım videoları ve soru çözüm videoları ile destekleniyor.