Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Ziya Gökalp İlkokulu Öğrencileri Türk Dünyası Sempozyumu kapsamında, Kulüp öğretmeni ve izcilik federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Metin Bahar öncülüğünde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde kamp yaptılar.
2 gece süren kamp etkinliğine 8-14 yaş arası 41 öğrenci, Erzurum İzcilik Federasyonu Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi Nuri Karslı, Sivas İzcilik İl Temsilcisi ve kulüp üyeleri ve 3 izci lideri öğretmen katıldı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi kampüs alanında çadırlarını kuran izciler, yaşam becerilerini sergilemelerinin yanı sıra, sempozyum programında yer alan birçok konser ve etkinlik faaliyetlerine de katıldılar. Kamp süresince sempozyum katılımcılarının yoğun ilgisini gören minik izciler ziyaretçiler ile de bol, bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.
Erzincan’da uzun süredir izci kümesi yatılı çadır kampı yapılmadığını belirten Ömer Faruk Türkeri, kulüp faaliyetlerinin, Erzincan’da ilk olması sebebiyle de öğrenci ve velilerden yoğun ilgi gördü.
Ziya Gökalp İlkokulu müdürü Murat Burak San, ekibinin özverili çalışmalarıyla, izcilik faaliyetlerinin artarak devam edeceğini, belirtti.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı