Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi, çevre bilinci oluşturulması amacıyla Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fidem Özel İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırladı.
Öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde tesisleri ziyaret ederek çevre yönetimi konusunda önemli bilgiler edindiler. Arıtma tesisi sorumlusu Yüksek Kimyager Hakan Boz, öğrencilere tesislerin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verdi. Özellikle kirli suların nasıl temizlendiği konularında öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladı.
Ziyaret sırasında öğrenciler, atık yönetimi ve suyun doğru kullanımı konularında bilinçlendirilerek, çevre koruma ve sürdürülebilirlik ilkeleri hakkında daha fazla farkındalık kazandılar. Ayrıca, geri dönüşümün önemi ve su kaynaklarının korunması konularında da öğrencilere bilgilendirme yapıldı.
Katılımcı öğrenciler, tesislerin teknik detaylarını yakından görme ve çevre konularında bilinçlenme fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdiler.
Bu tür ziyaretler, gençlerin çevre bilincinin artmasına ve doğal kaynakların korunmasına, gelecek nesillerin çevreye daha duyarlı olmasına katkı sağlamaktadır.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler