Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

New York Valisi’nden Trump’ın sloganına eleştiri

Yayınlanma:
ABONE OL
New York Valisi’nden Trump’ın sloganına eleştiri

NEW YORK (AA) – New York Valisi Andrew Cuomo, Manhattan’da katıldığı bir törende yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD’yi daha fazla cinsiyetçi, ırkçı ve göçmenlere karşı hoşgörüsüz zamanlarına geri döndürmek istediğini söyledi.

New York’un liberal bir alternatif olarak kalacağını belirten Cuomo, burada tüm etnik kökenden inanların aynı olanaklara sahip olacağını dile getirdi.

“Her ABD’li eşitliğe kavuştuğunda büyüklüğe ulaşacağız”

Trump’ın “Make America great again” (Amerika’yı yeniden büyük yap) sloganına da atıfta bulunan Cuomo, “Amerika’yı yeniden büyük yapmayacağız, ABD hiç o kadar büyük değildi. Büyüklük seviyesine ulaşamadık. Ancak her ABD’li her şekilde eşitliğe kavuştuğunda, büyüklüğe ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamaları Cumhuriyetçiler tarafından eleştirilen Cuomo’nun basın danışmanı Dani Lever bu gelişme üzerine bir açıklama yayımladı.

Lever, “Vali, ABD’nin büyük olduğuna ve bu büyüklüğün her erkek, kadın ve çocuk tam bir eşitliğe kavuştuğunda tam olarak gerçekleşeceğine inanıyor. Trump eski zamanlara geri dönerek ABD’yi büyük yapmaktan bahsederken, kölelik, ayrımcılık, ırkçılık ve cinsiyetçilikle mücadele ettiğimiz günleri görmezden geliyor.” ifadelerine yer verdi.

Vali Cuomo’nun 2020’de yapılacak ABD Başkanlığı seçimlerinde Trump’ın rakibi olması bekleniyor. Trump, geçen aylarda New York’a yaptığı bir ziyaret esnasında Cuomo’nun kendisine rakip olmamak için söz verdiğini açıklasa da Vali Cuomo bu açıklamaları yalanlamıştı.

Muhabir: Dildar Baykan

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com