Geçmiş dönemlerde de zaman zaman popüler olan uzun tırnak, birkaç yıldır yine gündemde. Özellikle genç kadınların sıklıkla tercih ettiği uzun tırnaklara ise sahip olmak biraz zor. Çünkü günlük hayatın işinden tırnakları uzatmak ve bakımlı, sağlıklı olmasını sağlamak her zaman mümkün olmuyor. Ancak her şeye çare olduğu gibi buna da var! Son dönemde yaygın olan protez tırnak uygulaması ise kendi tırnaklarınızdan hiç farkı olmayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Peki nasıl yapılır? Süresi nedir? ücreti nedir? İşte tüm soruların cevapları…

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Farklı yöntemlerle elde edilen ve tırnaklarınızın üzerine eklenerek yapılan protez tırnak, tamamen kişiye özgü bir işlemdir. Tırnağın boyutu, ojenin rengi ve tasarımı tamamen size kalmıştır. Dilerseniz çok uzun sivri modeller tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz de daha gündelik yaşama uygun uzunlukta modeller de tercih edebilirsiniz.

Günlük Hayatta Strese Girme Sebepleri ve Önleme Yöntemleri Günlük Hayatta Strese Girme Sebepleri ve Önleme Yöntemleri

Bu konuda uzman kişiler tarafından özel ekipmanlar ve aletlerle yapılan protez tırnak işlemi, yaklaşık olarak 3 saat kadar sürmektedir. Normal şartlarda yaklaşık 3 – 4 hafta rahatlıkla kullanabileceğiniz protez tırnaklar, kolay kolay da kırılmaz. Bu da rahat kullanmanızı sağlar. Dilerseniz zamanı dolduğunda çıkarttırdıktan sonra yenisini yaptırabilirsiniz ya da bir süre ara da verebilirsiniz.

Protez Tırnak Ücretleri

Protez tırnağın sağlığa da herhangi bir zararı yoktur. Yalnızca aralıksız olarak çok uzun süre kullanım, kendi tırnaklarınızı yıpratacağı için çok tavsiye edilmez. Protez tırnak yöntemine göre de ücretleri değişmektedir. Ancak 2023 yılı için ortalama 400 – 800 TL arası bir fiyat verilebilir.

Bu konuda gereken malzemeleri aldıktan sonra siz de evde kendinize protez tırnak uygulaması yapabilirsiniz. Kağıt törpü, akrilik toz, tırnak seti, tırnak makası, uv cihazı, top coat gibi malzemelere sahip olduktan sonra protez tırnak yapabilirsiniz. Ancak el beceriniz çok yoksa uzmanlardan destek almanız daha sağlıklı sonuçlar alabilmeniz açısından daha iyi olacaktır.

Güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde rahatlıkla protez tırnak hizmeti alabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki tırnakları kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Hem kendi tırnaklarınıza zarar verirsiniz hem de tam olarak çıkarma yapamazsınız. Bu yüzden yaptırdığınız yere giderek çıkarma hizmeti alabilirsiniz.